Innowacyjny projekt dr. Tomasza Żuradzkiego nagrodzony

06.07.2015
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła ostatni konkurs eNgage organizowany w ramach projektu Skills współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednym z laureatów jest dr Tomasz Żuradzki z Zakładu Badań nad Etyką Zawodową Wydziału Filozoficznego UJ, który na realizację projektu "Filozofia w praktyce" otrzymał najwyższe możliwe finansowanie.
więcej o Innowacyjny projekt dr. Tomasza Żuradzkiego nagrodzony

03.07.2015
Kierownik Zakładu Technologii Postaci Leku i Biofarmacji Wydziału Farmaceutycznego UJ obejmie stanowisko członka komitetu wykonawczego tej organizacji po raz trzeci, tym razem na kadencję 2015-2018.
więcej o Prof. Renata Jachowicz ponownie wybrana do władz Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Farmaceutycznych
Dr Łukasz Michalczyk członkiem Rady Młodych Naukowców

02.07.2015
Pod koniec czerwca został zatwierdzony skład Rady Młodych Naukowców 5. kadencji. Jednym z jej członków został dr Łukasz Michalczyk z Zakładu Entomologii Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rada jest organem doradczym, której zadaniem jest wspieranie ministra nauki i szkolnictwa wyższego w działaniach służących rozwojowi kariery młodych naukowców i osób rozpoczynających karierę naukową.
więcej o Dr Łukasz Michalczyk członkiem Rady Młodych Naukowców
Sportowa reprezentacja UJ na obchodach 650-lecia Uniwersytetu Wiedeńskiego

02.07.2015
Rok po hucznych obchodach jubileuszowych Uniwersytetu Jagiellońskiego swoją okrągłą rocznicę obchodzi Uniwersytet Wiedeński. Austriacy także postanowili z tej okazji zorganizować wioślarskie regaty „ósemek". Ubiegłotygodniowa wizyta naszej załogi była nie tylko dużym sukcesem sportowym, okazją do odświeżenia kontaktów międzyuczelnianych, ale też szansą na tradycyjne wiedeńskie... pokonanie Turków.
więcej o Sportowa reprezentacja UJ na obchodach 650-lecia Uniwersytetu Wiedeńskiego
Konsorcjum DARIAH-PL włączone do europejskich badań nad humanistyką cyfrową

01.07.2015
DARIAH-PL to największe w historii polskiej humanistyki konsorcjum naukowe. Złożone jest obecnie z 18 instytucji, wśród których znajduje się także Uniwersytet Jagielloński. Jego celem jest rozwój i współpraca instytucji oraz badaczy zajmujących się projektami wykorzystującymi infrastrukturę cyfrową w realizacji projektów z zakresu humanistyki i nauki o sztuce w naszym kraju.
więcej o Konsorcjum DARIAH-PL włączone do europejskich badań nad humanistyką cyfrową