Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny

29.05.2023 - 01.06.2023

To już piąta edycja Central European Biomedical Congress. Celem wydarzenia jest popularyzacja najnowszych odkryć i osiągnięć w zakresie nauk farmaceutycznych, nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk biologicznych oraz nauk chemicznych. Organizowane od 2014 roku cykliczne spotkania polskich i zagranicznych naukowców służą też wymianie doświadczeń, pomysłów i nowatorskich rozwiązań.
więcej o Środkowoeuropejski Kongres Biomedyczny
Trwające
calendar
"Mikołaj Kopernik - odnowiciel astronomii"

11.05.2023 - 30.06.2023

Podczas wystawy można będzie obejrzeć najważniejsze kopernikana znajdujące się w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej, m.in. przechowywany na co dzień w skarbcu rękopis dzieła "De revolutionibus orbium coelestium", jego pierwsze, drugie i trzecie wydanie.
więcej o "Mikołaj Kopernik - odnowiciel astronomii"
calendar
Mikołaj Kopernik i Uniwersytet Jagielloński na krakowskich pocztówkach oraz na znaczkach pocztowych Polski i całego świata

27.04.2023 - 04.10.2023

W związku z rocznicą 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w najbliższych miesiącach zobaczyć będzie można wystawę autorstwa prof. Aleksandra Skotnickiego poświęconą słynnemu astronomowi.
więcej o Mikołaj Kopernik i Uniwersytet Jagielloński na krakowskich pocztówkach oraz na znaczkach pocztowych Polski i całego świata
calendar
"Chemia niejedno ma imię" - wykłady dla uczniów i nauczycieli

24.03.2023 - 30.06.2023

Bezpłatny cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbywających się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w trakcie, których prezentowane są najnowsze osiągnięcia współczesnej nauki oraz wykłady o tematyce historycznej i ciekawostkowej.
więcej o "Chemia niejedno ma imię" - wykłady dla uczniów i nauczycieli
calendar
Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"

16.03.2023 - 15.06.2023

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do uczestnictwa w kolejnej edycji "Naukowych Czwartków", którą 16 marca br. rozpocznie dr Grzegorz Stachowski, wygłaszając wykład "Fotometria: jak zmierzyć światło gwiazd".
więcej o Cykl wykładów popularnonaukowych dla uczniów "Naukowe Czwartki"
calendar
Cykl wykładów "Bliżej Nauki" powrócił stacjonarnie

14.03.2023 - 30.05.2023

Jak wyglądałaby współczesna medycyna bez zastosowania w niej wielu odkryć z dziedziny fizyki? W jaki sposób fizycy mogą poprawić jakość życia społeczeństwa oraz przyczynić się do ochrony jego zdrowia i życia? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas wykładów w ramach kolejnej edycji "Bliżej Nauki", która potrwa do 30 maja br.
więcej o Cykl wykładów "Bliżej Nauki" powrócił stacjonarnie
calendar
Wystawa "Jubileusz Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin"

13.03.2023 - 30.06.2023

Wystawa stworzona została przez Polsko-Kanadyjskie Stowarzyszenie Biznesmenów i Profesjonalistów w Windsor. Pomysłodawcą wystawy jest jego prezes - Jerzy Barycki, działacz społeczny, dokumentalista oraz promotor Polski w Kanadzie i Kanady w Polsce. Wystawy, których był inicjatorem pokazywane były w różnych miastach Kanady oraz kilkukrotnie w Parlamencie Ontaryjskim (Toronto) i Federalnym (Ottawa).
więcej o Wystawa "Jubileusz Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin"
calendar
Luzytanie na Indyjskim Szlaku. <span lang="es">Camões</span> i morska epopeja Portugalczyków

28.10.2022 - 31.12.2023

Niniejsza wystawa w formacie wirtualnym powstała z okazji 450. rocznicy wydania drukiem portugalskiej epopei narodowej autorstwa Luísa Vaz de Camõesa (1524?-1580), zatytułowanej w oryginale "Os Lusíadas" (tytuł wyd. pol. z 1995 r. "Luzytanie"), przypadającej w 2022 roku. Ponadto stanowi wydarzenie towarzyszące jubileuszowi 130-lecia istnienia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Luzytanie na Indyjskim Szlaku. Camões i morska epopeja Portugalczyków
Wkrótce
calendar
Spotkanie z prof. Barbarą Oakley: „Teaching & Learning means getting in mental »synchrony«”

31.05.2023

Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ zaprasza na spotkanie z prof. Barbarą Oakley, światowej sławy ekspertką w dziedzinie dydaktyki akademickiej, które odbędzie się 31 maja w godzinach 13:00–17:00. Wydarzenie, zatytułowane „Teaching & Learning means getting in mental »synchrony«”, będzie miało formę wykładu z elementami warsztatu dla osób prowadzących zajęcia na UJ i zainteresowanych rozwojem swych kompetencji dydaktycznych.
więcej o Spotkanie z prof. Barbarą Oakley: „Teaching & Learning means getting in mental »synchrony«”
calendar
Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku

31.05.2023

Koło Naukowe Literatury Dawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej „Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku”, która odbędzie się w formie hybrydowej (stacjonarnie i via MS Teams) na Wydziale Polonistyki UJ w Krakowie.
więcej o Pisarstwo średniowiecza, renesansu i baroku
calendar
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Solidarnie i wspierająco w szkole"

01.06.2023 - 02.06.2023

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Spraw Publicznych, Zakład Przywództwa i Zarządzania w Edukacji wraz z Centrum Studiów nad Przywództwem Edukacyjnym UJ zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Solidarnie i wspierająco w szkole".
więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Solidarnie i wspierająco w szkole"
calendar
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Szkoła 2023"

01.06.2023 - 02.06.2023

Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaprasza pracowników naukowych, studentów, a także nauczycieli na Międzynarodową Konferencję Naukową "Szkoła 2023". Do dyskusji o edukacji włączą się badacze nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy.
więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Szkoła 2023"
calendar
Spotkanie z prof. Barbarą Oakley: „Teaching Online with Personality, Flair and Impact”

02.06.2023

Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ zaprasza na spotkanie online z prof. Barbarą Oakley, światowej sławy ekspertką w dziedzinie dydaktyki akademickiej, które odbędzie się 2 czerwca w godzinach 11:00–13:00. Zdalna prezentacja dla osób prowadzących zajęcia na UJ połączona z dyskusją odbędzie się w zespole „Dydaktyczne Dygresje. Wsparcie nauczycieli akademickich i doktorantów” na platformie MS Teams.
więcej o Spotkanie z prof. Barbarą Oakley: „Teaching Online with Personality, Flair and Impact”
calendar
Warsztaty nt. standardów opieki medycznej nad noworodkiem ze złożoną wadą układu moczowo-płciowego

04.06.2023 - 06.06.2023

Klinka Urologii Dziecięcej USDK będzie gospodarzem warsztatów, "Trans ERN training workshop on fetal and postnatal multidisciplinary management and multicentric research in in rare diseases with high risk for bladder dysfunction and renal impairment", których celem będzie omówienie standardów opieki medycznej nad noworodkiem ze złożoną wadą układu moczowo-płciowego mogącą prowadzić do niewydolności nerek.
więcej o Warsztaty nt. standardów opieki medycznej nad noworodkiem ze złożoną wadą układu moczowo-płciowego
calendar
Mecz charytatywny studentów UJ i UEK

06.06.2023

Przed nami IX edycja Meczu Charytatywnego, podczas którego zbierane będą datki na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie studenckie All In UJ we współpracy z Parlamentem Studenckim Uniwersytetu Ekonomicznego. W tym roku na sportowym polu zmierzą się najlepsi sportowcy z AZS-u Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz AZS-u Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
więcej o Mecz charytatywny studentów UJ i UEK
calendar
Dzień Szymborskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim

12.06.2023

W programie wydarzenia, którego celem jest uczczenie setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, wybitnej poetki polskiej i laureatki literackiej Nagrody Nobla zaplanowane są m.in.: emisja filmu Andrzeja J. Koszyka pt. "Niektórzy lubią poezję – Wisława Szymborska", dyskusja pt. "Jak żyć? Szymborskiej mądrość bez rutyny", rozstrzygnięcie konkursów pt. "Naśladowanie Szymborskiej" i "Memy o Szymborskiej".
więcej o Dzień Szymborskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim
calendar
6. Krakowskie Forum Karnistyczne

16.06.2023

Forum organizowane jest na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Katedrę Prawa Karnego UJ we współpracy z Krakowskim Instytutem Prawa Karnego. Wydarzenie będzie połączone z uroczystościami wręczenia księgi jubileuszowej prof. Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu.
więcej o 6. Krakowskie Forum Karnistyczne
calendar
"Promieniowanie synchrotronowe i kriomikroskopia w badaniach" - konferencja

21.06.2023 - 22.06.2023

Konferencja "Joint Meeting of Polish Synchrotron Radiation Society and SOLARIS Centre Users" umożliwi wymianę wiedzy i doświadczenia w zakresie badań naukowych z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego oraz niewątpliwie pomoże w zapewnieniu najwyższego światowego poziomu badaniom naukowym prowadzonym na synchrotronie w Krakowie.
więcej o "Promieniowanie synchrotronowe i kriomikroskopia w badaniach" - konferencja
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron