Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Żydzi w zachodniej i południowej Słowiańszczyźnie

03.12.2022

Koło Naukowe Slawistów im. Tadeusza Lehra-Spławińskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej "Żydzi w zachodniej i południowej Słowiańszczyźnie"' która odbędzie się w formie stacjonarnej w Instytucie Filologii Słowiańskiej UJ w Krakowie.
więcej o Żydzi w zachodniej i południowej Słowiańszczyźnie
Trwające
calendar
"Dar Jana Oberbeka" - wystawa zbiorów muzycznych

01.12.2022 - 22.12.2022

W Bibliotece Jagiellońskiej prezentowana będzie kolekcja zbiorów muzycznych Jana Oberbeka, która obejmuje obecnie 2380 druków muzycznych, 185 rękopisów muzycznych i 447 muzycznych nagrań dźwiękowych.
więcej o "Dar Jana Oberbeka" - wystawa zbiorów muzycznych
calendar
Wystawa "Prof. Petyr Dinekow - dokumenty życia i pracy naukowej"

30.11.2022 - 17.01.2023

Wiele informacji na temat wyjątkowej postaci profesora Petyra Dinekowa, jego licznych osiągnięć i najważniejszych momentów życia ujawniają dokumenty archiwalne przechowywane dziś w Sofii. Instytut Filologii Słowiańskiej UJ współorganizuje w Krakowie wystawę na temat tego wybitnego bułgarskiego slawisty i etnologa.
więcej o Wystawa "Prof. Petyr Dinekow - dokumenty życia i pracy naukowej"
calendar
16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć

25.11.2022 - 10.12.2022

Jak co roku w dniach 25 listopada (Dzień przeciw przemocy wobec kobiet) – 10 grudnia 2022 (Dzień Praw Człowieka) odbędzie się międzynarodowa kampania 16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć. Jest to już 31. edycja tego dorocznego wydarzenia. Podobnie jak w poprzednich latach, Uniwersytet Jagielloński włącza się w jego obchody.
więcej o 16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć
calendar
"Wesoła wczoraj i dziś". Historia krakowskiej medycyny na fotografiach

17.11.2022 - 28.02.2023

Pierwszy na świecie zabieg resekcji żołądka czy pionierskie prace nad tomografią rentgenowską to tylko przykładowe odkrycia lekarzy związanych z Collegium Medicum UJ. W krakowskim Muzeum Fotografii MuFo prezentowana będzie wystawa plenerowa, która ma upamiętniać ich dokonania. Ekspozycja rozpoczyna prezentację szlaku historyczno-kulturowego Via Medicorum, który powstaje na Wesołej, części miasta ściśle związanej z historią krakowskiej medycyny.
więcej o "Wesoła wczoraj i dziś". Historia krakowskiej medycyny na fotografiach
calendar
Promocja krytycznej edycji pism literackich i teologicznych Karola Wojtyły

07.11.2022 - 16.12.2022

7 listopada 2022 roku zapraszamy do Biblioteki Jagiellońskiej na wydarzenia związane z Janem Pawłem II: o godzinie 17.00 odbędzie się promocja krytycznej edycji pism literackich i teologicznych Karola Wojtyły: Dzieła Literackie i Teatralne, t. 1-3, Dzieła Teologiczne, t. 1, które poprowadzi red. Henryk Woźniakowski. Promocji będzie towarzyszyć wernisaż wystawy prac Joanny Sobczyk-Pająk "Jan Paweł II – ludzie i miejsca", który rozpocznie się o godz. 19.00.
więcej o Promocja krytycznej edycji pism literackich i teologicznych Karola Wojtyły
calendar
Luzytanie na Indyjskim Szlaku. <span lang="es">Camões</span> i morska epopeja Portugalczyków

28.10.2022 - 31.12.2023

Niniejsza wystawa w formacie wirtualnym powstała z okazji 450. rocznicy wydania drukiem portugalskiej epopei narodowej autorstwa Luísa Vaz de Camõesa (1524?-1580), zatytułowanej w oryginale "Os Lusíadas" (tytuł wyd. pol. z 1995 r. "Luzytanie"), przypadającej w 2022 roku. Ponadto stanowi wydarzenie towarzyszące jubileuszowi 130-lecia istnienia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Luzytanie na Indyjskim Szlaku. Camões i morska epopeja Portugalczyków
calendar
“No to pięknie!” - jak uchwycić sztukę i piękno z perspektywy naukowej

11.10.2022 - 31.12.2022

Każdy z nas pamięta szkolne wycieczki do muzeów i słynne pytania o to “co artysta miał na myśli”. Może naukowcy pomogą nam odpowiedzieć na to pytanie? W nowej serii rozmów “No to pięknie!” na kanale YouTube Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ zastanowimy się nad sztuką i pięknem z perspektywy różnych dyscyplin naukowych.
więcej o “No to pięknie!” - jak uchwycić sztukę i piękno z perspektywy naukowej
calendar
Rekrutacja do Szkół Praw Obcych

20.09.2022 - 31.01.2023

Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych UJ zaprasza do uczestnictwa w programach praw obcych wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją znajomość zagranicznych systemów prawnych, poznać specjalistyczne języki prawnicze i zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.
więcej o Rekrutacja do Szkół Praw Obcych
calendar
Czy jesteśmy skazani na choroby cywilizacyjne?

29.06.2022 - 31.12.2022

Zapraszamy do zapoznania się z e-materiałami o profilaktyce chorób cywilizacyjnych przygotowanymi przez prof. Tomasza Klupę z Wydziału Lekarskiego UJ CM. Dowiedzieć się z nich można m.in., jak przy odrobinie wysiłku zapobiegać cukrzycy. Dla pracowników UJ istnieje możliwość zadawania pytań prof. Tomaszowi Klupie, który pełni też funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. diabetologii.
więcej o Czy jesteśmy skazani na choroby cywilizacyjne?
Wkrótce
calendar
Wręczenie nagród laureatom konkursu Camera Jagellonica 2022

07.12.2022

Nazwiska triumfatorów szóstej edycji konkursu fotograficznego Camera Jagellonica ogłoszone zostaną podczas wernisażu wystawy zwycięskich zdjęć. Laureaci konkursu oraz autorzy wyróżnionych prac odbiorą dyplomy i nagrody.
więcej o Wręczenie nagród laureatom konkursu Camera Jagellonica 2022
calendar
Promocja najnowszej książki Michała Majchrzaka

08.12.2022

Biblioteka Jagiellońska zaprasza na promocję książki Michała Majchrzaka "W ciszy i w ciemności. Życie z Zespołem Ushera" oraz spotkanie z jej autorem. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy.
więcej o Promocja najnowszej książki Michała Majchrzaka
calendar
Promocja jubileuszowego tomu serii monografii książkowych "<span lang="la">Ars Vetus et Nova</span>"

09.12.2022

Pięćdziesiątą pozycją, która ukazała się w ramach redagowanej przez prof. Wojciecha Bałusa od 1999 roku serii jest "Sen w rzeźbie nagrobnej Bartolomea Berrecciego" autorstwa prof. Marcina Fabiańskiego.
więcej o Promocja jubileuszowego tomu serii monografii książkowych "Ars Vetus et Nova"
calendar
Koncert Chórów UJ

11.12.2022

Zapraszamy na koncert z udziałem Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Camerata Jagellonica", Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W programie znajdą się m.in. utwory takich kompozytorów jak: John Rutter, Gabriel Fauré oraz Camille Saint-Saëns. Wstęp wolny.
więcej o Koncert Chórów UJ
calendar
Wręczenie Nagród im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

13.12.2022

Nagroda im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego została ustanowiona w 2001 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Krakowie i Wydział Historyczny UJ. Przyznawana jest corocznie, naprzemiennie autorowi polskiemu lub zagranicznemu. W obecnym roku jest to jej dwudziesta druga, tym razem krajowa edycja. Konkurs obejmuje publikacje dotyczące dziejów Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności.
więcej o Wręczenie Nagród im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
calendar
II Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej

16.12.2022

Na parkiecie spotkają się drużyny organizatorów akcji - uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie oraz partnerów przedsięwzięcia - pracowników UJ, UJ Collegium Medicum, Szpitala Uniwersyteckiego, NCPS Solaris oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ. Celem przedsięwzięcia jest integracja środowisk, promowanie zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim charytatywne wsparcie Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
więcej o II Charytatywny Amatorski Turniej w Piłce Siatkowej
calendar
Noc Biologów na UJ

13.01.2023

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość". Podczas przygotowanych przez Wydział Biologii UJ zajęć będzie można zobaczyć jakie mikroorganizmy kryją się w kropli wody, poznać niezwykłe właściwości wody, a nawet stworzyć własny ocean w słoiku.
więcej o Noc Biologów na UJ
calendar
Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"

22.04.2023

Głównym celem studencko-doktoranckiej konferencji naukowej jest walka ze stereotypem ograniczającym pole badawcze nauk pomocniczych historii do tematyki mediewistycznej oraz nowożytniczej. Źródła historyczne oferują tymczasem równie ciekawą perspektywę na dziedzictwo XIX oraz XX stulecia. Dokument, pieczęć, banknot, strój, plakat, pocztówka, czy fotografia - to tylko niektóre inspiracje.
więcej o Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"
calendar
Kraków w PRL-u. Nauka, kultura, sztuka

13.05.2023

Sekcja Miłośników Miasta Krakowa Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej "Kraków w PRL-u. Nauka, kultura, sztuka", która odbędzie się w Instytucie Historii UJ.
więcej o Kraków w PRL-u. Nauka, kultura, sztuka
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron