Ponad 4 mln zł na badania w ramach konkursu Beethoven Classic 3

17.10.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki 3. edycji konkursu Beethoven Classic na polsko-niemieckie projekty badawcze z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz wybranych dyscyplin nauk ścisłych i technicznych. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego na realizację 5 projektów otrzymają nieco ponad 4 mln zł.
więcej o Ponad 4 mln zł na badania w ramach konkursu Beethoven Classic 3
osiągnięcie

Uniwersyteccy naukowcy odbędą staże w najlepszych ośrodkach medycznych w USA

04.10.2019
Dzięki współpracy Ministerstwa Zdrowia i Narodowej Agencji Współpracy Akademickiej już od października 17 lekarzy i naukowców z obszaru kardiologii, onkologii i chorób zakaźnych rozpocznie staże w najlepszych ośrodkach medycznych w USA. W gronie stypendystów pierwszej edycji programu im. prof. Franciszka Walczaka znaleźli się dr hab. Michał Pędziwiatr i dr Mateusz Hołda.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy odbędą staże w najlepszych ośrodkach medycznych w USA

27.09.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki naboru wniosków o udział w Programie "Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe". 1 912 360 zł przeznaczone zostało na realizację projektu "DIGITALIZED! Społeczeństwo w dobie rewolucji cyfrowej", który poprowadzi Wydział Prawa i Administracji UJ.
więcej o Prawie 2 mln zł dla UJ na projekt w programie "Akademickie Partnerstwo Międzynarodowe"

Grant Fundacji DKMS dla dr Agaty Szade z WBBiB UJ

24.09.2019
Dr Agata Szade z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ) została laureatką 1. edycji konkursu o grant naukowy Fundacji DKMS dla młodych naukowców. Celem badań, które poprowadzi laureatka, jest znalezienie sposobu na pozyskiwanie większej ilości krwiotwórczych komórek macierzystych od dawców. Nagrodę wręczono podczas 28. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów w Łodzi.
więcej o Grant Fundacji DKMS dla dr Agaty Szade z WBBiB UJ
osiągnięcie

WSMiP UJ z dofinansowaniem na stworzenie anglojęzycznego programu studiów

19.09.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki naboru wniosków o udział w programie KATAMARAN - Przygotowanie i realizacja wspólnych studiów II stopnia. Na liście podmiotów, które otrzymały środki finansowe znalazł się Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o WSMiP UJ z dofinansowaniem na stworzenie anglojęzycznego programu studiów