Studenci ISAD UJ autorami artykułu w „European Cybersecurity Journal”
mobilna osiągnięcia

Studenci ISAD UJ autorami artykułu w „European Cybersecurity Journal”

01.07.2021
Artykuł Esther Staes i Christophera Wijono – studentów anglojęzycznego kierunku International Security and Development Studies na Wydziale Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ – ukazał się w najnowszym numerze międzynarodowego czasopisma „European Cybersecurity Journal”, poświęconego tematyce cyberbezpieczeństwa.
więcej o Studenci ISAD UJ autorami artykułu w „European Cybersecurity Journal”
WPiA UJ drugi w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej" 2021

WPiA UJ drugi w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej" 2021

29.06.2021
W ubiegłym roku odbyły się po raz kolejny państwowe egzaminy wstępne na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Od 2008 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości sporządzana jest szczegółowa analiza wyników oraz profilu kandydatów na aplikacje. Wynika z niej, że nieprzerwanie od owego roku uczelnią, której najwyższy odsetek absolwentów przystępujących do egzaminu uzyskuje pozytywny wynik jest Uniwersytet Jagielloński.
więcej o WPiA UJ drugi w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej" 2021
Program do analizy i wizualizacji wyników badań opracowany na UJ

Program do analizy i wizualizacji wyników badań opracowany na UJ

14.06.2021
GenExA to narzędzie open source służące do analizy danych i wizualizacji wyników z metody RT-qPCR - Ilościowej reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym, opracowane przez badaczki z Wydziału Biologii UJ.
więcej o Program do analizy i wizualizacji wyników badań opracowany na UJ
WPiA UJ osiąga najlepsze efekty w kształceniu prawników w Polsce

WPiA UJ osiąga najlepsze efekty w kształceniu prawników w Polsce

02.06.2021
Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji UJ uzyskali w egzaminach na aplikacje - adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, najlepsze wyniki w kraju. Tak znakomite osiągnięcia przyszli prawnicy kształceni na Uniwersytecie Jagiellońskim uzyskują nieprzerwanie od 2008 roku.
więcej o WPiA UJ osiąga najlepsze efekty w kształceniu prawników w Polsce

20.04.2021
Podniesienie świadomości na temat zdrowia publicznego to główny cel akcji "This Is Public Health" prowadzonej w krajach europejskich od 2019 r., której sukces osiągnął zasięg globalny. W miniony weekend ogłoszono listę laureatów TIPH Global Grant Program, czyli 20 instytucji, których zadaniem będzie prowadzenie działań w ramach TIPH Global. Wśród nich jest Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ Collegium Medicum.
więcej o Instytut Zdrowia Publicznego UJ z grantem w ramach kampanii "This Is Public Health"