Władze województwa doceniły działalność prof. Janusza Skalskiego

15.06.2015
Prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM, został nagrodzony przez marszałka Marka Sowę Srebrnym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Profesor został doceniony za wkład w rozwój medycyny oraz pełną poświęcenia pracę na rzecz ratowania zdrowia najmłodszych pacjentów. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w 10 czerwca na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
więcej o Władze województwa doceniły działalność prof. Janusza Skalskiego
Historyczny remis w Rankingu Szkół Wyższych. UJ i UW na czele

09.06.2015
Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski zajęły ex aequo 1. miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015", w którym oceniono 187 polskich uczelni. Trzecie miejsce przypadło Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tegoroczna edycja rankingu objęła 87 uczelni akademickich, 70 uczelni magisterskich niepublicznych oraz 30 państwowych wyższych szkół zawodowych.
więcej o Historyczny remis w Rankingu Szkół Wyższych. UJ i UW na czele
Studentka prawa zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie z procedury karnej

08.06.2015
Dominika Sokołowska, studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), wygrała III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego, który odbył się na początku czerwca na Uniwersytecie w Białystoku. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na wysokim 4. miejscu uplasował się Adam Gąsiorowski, drugi ze studentów WPiA UJ.
więcej o Studentka prawa zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie z procedury karnej
Młody naukowiec z WBBiB UJ laureatem programu "Skills"

03.06.2015
Dr Dominik Czaplicki z Zakładu Biochemii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ uda się na staż do kancelarii prawnej Bonaccord Ecosse Ltd. w Edynburgu. Wyjazd sfinansuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, która rozstrzygnęła właśnie 4. edycję programu "Skills". - Mam nadzieję, że zebrane doświadczenia i nowe umiejętności będę w stanie przenieść na grunt naszej uczelni - zapowiada.
więcej o Młody naukowiec z WBBiB UJ laureatem programu "Skills"
Wynalazek naukowców z UJ nagrodzony w konkursie EUREKA! DGP

02.06.2015
W tegorocznej edycji konkursu (rozpoczętej w październiku 2014 r.) internauci wytypowali najlepsze zgłoszone wynalazki. III miejsce przyznano wynalazkowi zgłoszonemu przez Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Wynalazek naukowców z UJ nagrodzony w konkursie EUREKA! DGP