Studentka UJ zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu z procedury karnej

Studentka UJ zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu z procedury karnej

14.06.2016
Sylwia Nowak, studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), została laureatką 4. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Postępowania Karnego. Na wysokim 5. miejscu uplasowała się kolejna reprezentantka UJ Karolina Krawczyk. Za merytoryczne przygotowanie uniwersyteckiej drużyny odpowiadał dr Paweł Czarnecki z Katedry Postępowania Karnego UJ, dla którego było to trzecie zwycięstwo z rzędu.
więcej o Studentka UJ zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu z procedury karnej
Wydział FAIS UJ nominowany do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Wydział FAIS UJ nominowany do Polskiej Nagrody Innowacyjności

13.06.2016
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ (FAIS UJ) znalazł się w gronie nominowanych do tej prestiżowej nagrody jednostek naukowo-badawczych.
więcej o Wydział FAIS UJ nominowany do Polskiej Nagrody Innowacyjności
Sukces naszych studentów w konkursie ABB IT Challenge

Sukces naszych studentów w konkursie ABB IT Challenge

13.06.2016
Zespół Progress Bear, czyli Olga Wojanarowska (studia dalekowschodnie, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ) i Artem Shubovych (inżynieria oprogramowania, Wydział Matematyki i Informatyki UJ) zajęli IV miejsce.
więcej o Sukces naszych studentów w konkursie ABB IT Challenge
Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny

Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny

13.06.2016
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz trzeci z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Oceniane jednostki mogły otrzymać 45 punktów. Lider zdobył 37,2 pkt., czyli 83 proc. z możliwych. Drugie miejsce przypadło Uniwersytetowi w Białymstoku (34,6), a trzecie Uniwersytetowi Warszawskiemu (32,2).
więcej o Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny
Uniwersytet Jagielloński ponownie na szczycie Rankingu Szkół Wyższych

Uniwersytet Jagielloński ponownie na szczycie Rankingu Szkół Wyższych

08.06.2016
W ogłaszanym co roku przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy" rankingu od lat o pierwsze miejsce walczą z równym powodzeniem Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Po ubiegłorocznym, historycznym remisie (obie uczelnie zajęły ex aequo 1. miejsce), w obecnej edycji zestawienia UJ nieznacznie ustąpił warszawskiej uczelni i ze wskaźnikiem 98,2 proc. zajął drugie miejsce w Rankingu Uczelni Akademickich 2016.
więcej o Uniwersytet Jagielloński ponownie na szczycie Rankingu Szkół Wyższych