Światowej sławy chirurdzy debatują w Auditorium Maximum UJ

W Auditorium Maximum UJ odbywa się I Światowy Kongres Neuromonitoringu w Chirurgii Tarczycy i Przytarczyc, którego organizatorem jest III Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej WL UJ CM oraz Międzynarodowa Grupa Badawcza ds. Neuromonitoringu. W kongresie bierze udział ok. 400 uczestników z całego świata, w tym 70 zaproszonych wybitnych ekspertów z zakresu chirurgii tarczycy, przytarczyc, neurofizjologów, laryngologów i foniatrów.

Kongres jest międzynarodowym, interdyscyplinarnym spotkaniem specjalistów w dziedzinie śródoperacyjnego monitorowania nerwowego w chirurgii tarczycy oraz przytarczyc, na którym przedstawione zostaną najnowsze osiągnięcia i wyniki badań związane z neuromonitoringiem, w tym zagadnienia związane z optymalizacją śródoperacyjnej kontroli jakości leczenia chirurgicznego z wykorzystaniem neuromonitoringu w celu minimalizacji ryzyka dysfunkcji aparatu mowy po zabiegach operacyjnych tarczycy i przytarczyc. W programie znalazły się m.in. wykłady, sesje panelowe, warsztaty, kursy, spotkania z naukowcami, prezentacje multimedialne, sympozja i wystawy.

W kongresie bierze udział m.in. prof. Henning Dralle, któremu został w środę wręczony tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie internetowej ionmworldcongress.com.

Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego