Relacje z wykładów i konferencji

Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu

24.01.2020
W Collegium Novum UJ odbyła się sesja naukowa zorganizowana dla upamiętnienia 75. rocznicy oswobodzenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Spotkanie, które odbyło się 24 stycznia, przygotowane zostało przez Uniwersytet Jagielloński, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej o Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu

Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.01.2020
10 stycznia już po raz dziewiąty Wydział Biologii UJ i tworzące go Instytuty - Zoologii i Badań Biomedycznych, Nauk o Środowisku oraz Botaniki brał udział w Nocy Biologów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem "Globalne zmiany środowiska".
więcej o Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

07.11.2019
Z roku na rok w społeczeństwie polskim wzrasta odsetek osób starszych. Chociaż proces biologicznego starzenia się jest nieuchronny, współczesna nauka stwarza możliwości skutecznej poprawy jakości życia ludzi w podeszłym wieku. O tym jak właściwie wykorzystać te możliwości rozmawiali uczestnicy VI Forum Seniora, które odbyło się 7 listopada w Auditorium Maximum UJ.
więcej o Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC

23.10.2019
Na zakończenie trwającego od poniedziałku w Krakowie trzydniowego posiedzenia plenarnego Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC), którego gospodarzem był Uniwersytet Jagielloński, w Collegium Novum odbyło się spotkanie zatytułowane „Polscy naukowcy z grantami ERC”.
więcej o Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC

Współpraca polsko-brazylijska w centrum uwagi na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2019
22 października na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona rozwojowi współpracy naukowej i akademickiej pomiędzy Brazylią a polskimi uczelniami wyższymi, w której wziął udział m.in. ambasador tego kraju w Polsce Hadil Fontes da Rocha Vianna.
więcej o Współpraca polsko-brazylijska w centrum uwagi na Uniwersytecie Jagiellońskim