Obchody Światowego Dnia Serca w Krakowie

W ubiegłą niedzielę na Rynku Głównym w Krakowie miały miejsce obchody Światowego Dnia Serca organizowane już od 2002 roku. Organizatorami uroczystości był Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Instytut Kardiologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

W obchodach wzięli udział m. in.: wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak, rektor UJ prof. Wojciech Nowak, prorektor UJ ds. CM prof. Piotr Laidler, dyrektor Instytutu Kardiologii WL UJ CM prof. Piotr Podolec, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Barbara Bulanowska, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja, oraz profesorowie i lekarze z Instytutu Kardiologii WL UJ CM.

Światowy Dzień Serca obchodzony jest w ponad 120 krajach od 2000 roku z inspiracji World Heart Federation, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), UNESCO i UNICEF-u. Imprezy w tym dniu mają zwiększać społeczną świadomość dotyczącą chorób serca oraz promować zdrowy styl życia. W Krakowie po raz pierwszy zorganizowano go w 2002 roku. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział około 680 tysięcy osób, a lekarze udzielili ponad 110 tys. porad.

Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego