XVI Międzynarodowe Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej "New Frontiers in Interventional Cardiology"

Coroczne krakowskie spotkania organizuje Instytut Kardiologii Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum.

Warsztaty odbyły się w dniach od 25 do 27 listopada pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego we współpracy z European Association of Percutaneous Cardiovascular Interventions (EAPCI ESC) i European Board for Accreditation in Cardiology (EBAC).

Dyrektorami warsztatów byli prof. Dariusz Dudek, prof. Krzysztof Żmudka, dr hab. Jacek Legutko, prof. UJ oraz dr hab. Stanisław Bartuś z Instytutu Kardiologii WL UJ CM. Uroczystego otwarcia warsztatów w imieniu prorektora UJ ds. Collegium Medicum prof. Piotra Laidlera dokonał prof. Maciej Małecki, pełnomocnik rektora UJ ds. nauki i rozwoju w CM.

Coroczne krakowskie warsztaty stały się głównym forum dyskusyjnym dla wymiany doświadczeń w zakresie kompleksowego leczenia pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego pomiędzy kardiologami, kardiochirurgami, anestezjologami, angiologiami i neurologami z Polski, Europy, Ameryki Północnej i Azji. Świadczy o tym coraz liczniejszy udział w warsztatach gości zagranicznych, skład międzynarodowej grupy ekspertów, a także liczba ponad 1200 uczestników. Ważną częścią warsztatów jest wymiana doświadczeń klinicznych i prezentacja na żywo kardiologicznych zabiegów interwencyjnych.

Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego