Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2015

Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2015

W dniach 9 i 10 września 2015 roku w Auditorium Maximum UJ maturzyści mają okazję po raz kolejny uczestniczyć w Krakowskim Salonie Maturzystów Perspektywy. Podczas tej największej w Polsce edukacyjnej kampanii informacyjnej przedstawiciele szkół wyższych prezentują ofertę edukacyjną uczelni z regionu i całej Polski oraz odpowiadają na pytania kandydatów.

Salon został oficjalnie otwarty w środę 9 września o godzinie 10.00. W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in.: JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, JM Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, prorektor UJ ds. dydaktyki prof. dr hab. Andrzej Mania, Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie Walter Braunohler, Konsul ds. Prasy i Kultury w Konsulacie Generalnym USA Pam DeVolder, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej Lech Gawryłow, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski oraz maturzyści.

Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński przedstawił organizatorów, partnerów oraz gości 10. Krakowskiego Salonu Maturzystów. Stwierdził on, iż od tego momentu młodzi powinni poważnie myśleć o studiach i swojej przyszłości.

Przewodniczący Komitetu Honorowego Salonu Maturzystów, rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak powitał zgromadzonych gości i maturzystów w jednym z najnowszych obiektów Uniwersytetu Jagiellońskiego. „Nie bójcie się!" – powiedział rektor UJ. Podjęcie decyzji odnośnie studiowania i swojej przyszłości jest niezmiernie ważne, ale nie należy się tego obawiać. Rektor życzył powodzenia na egzaminie maturalnym oraz w wyborze swojej drogi na przyszłość. Zachęcił do wykorzystania wspaniałej możliwości studiowania oraz przekonywał do realizacji swoich pomysłów i pasji podczas studiów i pracy.

Głos zabrał również rektor AGH prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka przekonując, że studia to nie tylko znalezienie pracy, to także poszerzanie horyzontów, najpiękniejszy okres w życiu oraz wspaniała intelektualna przygoda.

„Być albo nie być - oto jest pytanie" – tymi słowami powitał gości Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie Walter Braunohler. Konsul życzył podjęcia dobrych decyzji, wspaniałego przeżycia tego niesamowitego okresu studiowania oraz powodzenia.

Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski pogratulował organizatorom 10. edycji Salonu Maturzystów, a zgromadzonym maturzystom życzył pomyślności.

Obecni na targach pracownicy Działu Rekrutacji na Studia UJ oraz Działu Promocji i Informacji UJ udzielają informacji o zasadach kwalifikacji na studia, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia, przywilejach oferowanych olimpijczykom i konkursowiczom, a także o systemach stypendialnych, przyznawaniu akademików i życiu studenckim w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wykłady prowadzone przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie na temat m.in. jak skutecznie się uczyć, pokonać egzaminacyjny stres, jak dobrze zdać egzamin oraz jakich błędów unikać na maturze.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego

Krakowskie Forum Biomedyczne już za nami

Krakowskie Forum Biomedyczne już za nami

650. rocznica urodzin królowej Jadwigi

650. rocznica urodzin królowej Jadwigi

Widok zawartości stron Widok zawartości stron