Wiadomości sportowe

sport mobilna

Sukcesy uniwersyteckich futsalistek

28.02.2017
Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w futsalu kobiet zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w ubiegły weekend w Katowicach. Z kolei nasza bramkarka Karolina Klabis wygrała plebiscyt na najlepszą piłkarkę Małopolski 2016 roku.
więcej o Sukcesy uniwersyteckich futsalistek
Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ
sport mobilna

Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ

01.02.2017
Snowboardzistka Weronika Biela, studentka Wydziału Matematyki i Informatyki UJ oraz Wydziału Astronomii, Fizyki i Informatyki Stosowanej UJ, zdobyła złoty medal w slalomie równoległym podczas rozgrywanej w Ałmatach (Kazachstan) 28. Uniwersjady Zimowej.
więcej o Złoty medal Uniwersjady Zimowej 2017 dla studentki UJ
Sukces szachistów z UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski

Sukces szachistów z UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski

27.01.2017
21 stycznia w Lublinie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. UJ reprezentowało 11 osób, które zmagały się w bojach zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym. W ogólnej klasyfikacji zawodów zespół z UJ zajął szóste miejsce, a jako drużyna uniwersytecka nasi zawodnicy zdobyli srebrny medal, przegrywając jedynie małymi punktami z liderem - reprezentacją Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
więcej o Sukces szachistów z UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski
Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017

Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017

18.01.2017
13 stycznia na stoku Kaniówka w Białce Tatrzańskiej odbyły się Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Wzięli w nich udział, studenci, pracownicy naukowi i administracji uniwersytetu oraz ich małoletnie dzieci.
więcej o Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim 2017
11 kilometrów na 11 listopada

11 kilometrów na 11 listopada

14.11.2016
Ponad 3 tysiące osób wzięło udział w 3. Krakowskim Biegu Niepodległości. Biało-czerwona fala biegaczy pokonała 11 kilometrową trasę w centrum Krakowa, aby uczcić Święto Niepodległości i pomóc dzieciom z wadami serca.
więcej o 11 kilometrów na 11 listopada