Uroczystość zakończenia studiów prawa dowodowego

W ubiegłą sobotę w auli Collegium Novum odbyła się uroczystość rozdania świadectw ukończenia studiów podyplomowych prawa dowodowego w edycji roku akademickiego 2014/2015 drugiej grupy. Wzięli w niej udział m. in. dr hab. Maria Kała, dyrektor Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie oraz prof. Józef Wójcikiewicz, kierownik studiów.

Studia te prowadzone na Wydziale Prawa i Administracji UJ przez Katedrę Kryminalistyki UJ są odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie problematyką prawa dowodowego, które w sposób szczególny wykorzystuje najnowszą wiedzę z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii i psychologii. Dają one wiedzę w zakresie reguł dowodowych w prowadzonych postępowaniach, w szczególności zaś wiedzę o przeprowadzaniu dowodów jak również o ich ocenie. Udział w nich mogą brać nie tylko osoby związane zawodowo z wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania, ale także wszyscy inni pragnący poznać tajniki wiedzy z tej niezwykle interesującej dziedziny nauki.

Prof. Maria Flis uhonorowana medalem "<span lang='la'>Plus Ratio Quam Vis</span>"

Prof. Maria Flis uhonorowana medalem "Plus Ratio Quam Vis"

Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

Prof. Halina Kurek uhonorowana medalem Plus ratio quam vis