Wręczenie dyplomów ukończenia Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego

W uroczystości wzięli udział m. in. dr hab. Maria Kała, dyrektor Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie oraz kierownik studiów prof. dr hab. Józef Wójcikiewicz.

27 czerwca w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość rozdania świadectw ukończenia Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego w edycji roku akademickiego 2014/2015 (pierwszej grupy)

Studia prowadzone na Wydziale Prawa i Administracji przez Katedrę Kryminalistyki UJ są odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie problematyką prawa dowodowego, które w sposób szczególny wykorzystuje najnowszą wiedzę z zakresu kryminalistyki, medycyny sądowej, psychiatrii i psychologii.  Dają one wiedzę w zakresie reguł dowodowych w prowadzonych postępowaniach, w szczególności zaś wiedzę o przeprowadzaniu dowodów, jak również o ich ocenie. Udział w nich mogą brać nie tylko osoby związane zawodowo z wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania, ale także wszyscy inni pragnący poznać tajniki wiedzy z tej niezwykle interesującej  dziedziny  nauki.

tekst: mgr Antoni Chyra

Uznany urolog z najwyższym odznaczeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Odnowienie doktoratu prof. Piotra Sztompki

Prof. Maria Flis uhonorowana medalem "<span lang='la'>Plus Ratio Quam Vis</span>"