Wizyty

Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru

22.09.2020
22 września wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył ambasador Peru w Polsce Alberto Salas Barahona, któremu towarzyszył konsul honorowy Peru w Krakowie Marcin Mazgaj. Dyplomatów przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Jacek Popiel. W spotkaniu uczestniczyła również prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru

Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

28.01.2020
28 stycznia Uniwersytet Jagielloński odwiedził prezydent Republiki Malty dr George Vella. Po spotkaniu z przedstawicielami władz uniwersyteckich gość wygłosił w Auli Collegium Novum wykład zatytułowany "Present Global Challenges". W programie wizyty znalazła się także również krótka wizyta w Muzeum UJ Collegium Maius oraz Bibliotece Jagiellońskiej.
więcej o Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Ambasador Brazylii z wizytą na UJ

21.10.2019
21 października Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Brazylii w Polsce Hadil Fontes da Rocha Vianna. Rektor krakowskiej uczelni prof. Wojciech Nowak przyjął dyplomatę w Collegium Novum UJ.
więcej o Ambasador Brazylii z wizytą na UJ
wizyta wiadomość

Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ [WIDEO]

15.10.2019
15 października na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł Jego Wysokość szejk dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi, władca emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, członek Najwyższej Rady Federalnej tego państwa. W trakcie wizyty dr Sultan Al Qasimi otrzymał złoty medal „Plus Ratio Quam Vis” m.in. za działalność na polu kultury i nauki oraz zasługi w budowie mostów między cywilizacjami.
więcej o Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ [WIDEO]
wizyta rada uczelni

Noblista Frank Wilczek z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.09.2019
13 września na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł laureat Nagrody Nobla prof. Frank Wilczek. W trakcie spotkania z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem noblista podpisał zgodę na nadanie swojego imienia i nazwiska ustanowionej niedawno przez senat UJ nagrodzie dla młodych fizyków. Wcześniej prof. Wilczek wygłosił wykład w Auditorium Maximum UJ w ramach odbywającego się 13-18 września w Krakowie 45. Zjazdu Fizyków Polskich.
więcej o Noblista Frank Wilczek z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim