Uniwersytet Jagielloński rozwija współpracę z Koreą Południową

27 listopada 2015 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim podpisana została umowa Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ z Narodowym Instytutem Edukacji Międzynarodowej (National Institute for International Education ), stanowiącym agendę Ministerstwa Szkolnictwa Korei Południowej.

W imieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego umowę sygnował rektor prof. Wojciech Nowak, natomiast w imieniu strony koreańskiej podpis pod dokumentem złożył prezydent National Institute for International Education Kim Kwang Ho.

W trakcie spotkania w Collegium Novum omówiono rozmaite kwestie dotyczące m.in. relacji polsko-koreańskich oraz bogatych perspektyw wzajemnej współpracy. Jak podkreślił obecny na spotkaniu kierownik Katedry Azji Wschodniej i Południowej w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu prof. Adam Jelonek, spośród wielu oferowanych przez Instytut modułów studiów, studia koreańskie cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród kandydatów. Po wizycie u rektora, delegacja koreańska zwiedziła Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Porozumienie, wchodzące w życie z dniem podpisania, ma charakter memorandum tworzącego podstawę do rozwoju różnych form współpracy edukacyjnej i badawczej w niedalekiej przyszłości.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim