Profesorowie WPiA UJ w Komitecie Nauk Prawnych PAN

01.12.2015
Komitet Nauk Prawnych PAN powołał nowych członków na kadencję 2015-2018. W tym prestiżowym gronie liczną reprezentację stanowić będą pracownicy naukowi Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ). Zakres działania utworzonego w 1952 roku Komitetu obejmuje problematykę nauk prawnych, historii prawa, historii doktryn polityczno-prawnych oraz badania nad kulturą prawną.
więcej o Profesorowie WPiA UJ w Komitecie Nauk Prawnych PAN
Ambasador RPA na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador RPA na Uniwersytecie Jagiellońskim

01.12.2015
1 grudnia 2015 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Republiki Południowej Afryki w Polsce Simon Jabulani Ntombela.
więcej o Ambasador RPA na Uniwersytecie Jagiellońskim
Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji

01.12.2015
Prof. Andrzej Mania, prorektor ds. dydaktyki, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Prawa i Administracji. Uroczystość miała miejsce 26 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Osiemnaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
W RMF Classic o bezcennych zbiorach muzycznych Biblioteki Jagiellońskiej

01.12.2015
W każdą środę o godz. 18.30 na antenie RMF Classic (w Krakowie 87,8 FM) w cyklu zatytułowanym "Historie jak z nut" można słuchać audycji poświęconych zbiorom muzycznym Biblioteki Jagiellońskiej. Eksperci z Sekcji Zbiorów Muzycznych BJ opowiadają o niezwykłych autografach muzycznych przechowywanych w książnicy autorstwa m.in. Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena i wielu innych.
więcej o W RMF Classic o bezcennych zbiorach muzycznych Biblioteki Jagiellońskiej
Konferencja "Kino polskie jako kino transnarodowe"
relacja

Konferencja "Kino polskie jako kino transnarodowe"

01.12.2015
Zorganizowana przez Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ międzynarodowa konferencja naukowa pod takim tytułem odbyła się w dniach 26-28 listopada br. na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Konferencja "Kino polskie jako kino transnarodowe"