Ambasador Albanii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

27 kwietnia 2016 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Albanii w Polsce dr. Shpresa Kureta. Głównym punktem wizyty było spotkanie w Collegium Novum z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem.

Centralny temat rozmów stanowiły plany i perspektywy rozwoju współpracy akademickiej pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim i uczelniami albańskimi. Ambasador została pokrótce zaznajomiona z historią najstarszej uczelni w Polsce oraz z jej współczesną charakterystyką i strukturą. Tematami dyskusji były również między innymi bieżąca sytuacja polityczna i ekonomiczna Albanii i jej regionu oraz relacje polsko-albańskie.

Dr. Shpresa Kureta sprawuje funkcję ambasadora Albanii w Rzeczypospolitej Polskiej od kwietnia 2014 r. Jest również akredytowana w Estonii, na Łotwie, Litwie oraz Ukrainie. Wcześniej pełniła m.in. funkcję koordynatora ds. członkostwa Albanii w NATO, ambasadora Albanii w Austrii oraz radcy ambasady tego kraju w Szwecji.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim