Brązowy medal Plus ratio quam vis dla wybitnego chirurga

13 kwietnia na ręce dr. Marka Budnera, znanego w Polsce i Europie eksperta w dziedzinie chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej piersi, został złożony brązowy medal Plus ratio quam vis, stanowiący zwieńczenie wieloletniej owocnej współpracy uhonorowanego z Kliniką Ginekologii i Onkologii UJ CM. Nagrodę w imieniu rektora UJ wręczył prof. Antoni Basta.

Dr Marek Budner jest emerytowanym kierownikiem Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Bad Saarow w Niemczech. Od wielu lat współpracuje z Katedrą Ginekologii i Położnictwa UJ CM, a w szczególności z Kliniką Ginekologii i Onkologii, w której wielokrotnie przeprowadzał operacje szkoleniowe. Równocześnie podejmował w kierowanym przez siebie ośrodku medycznym asystentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki jego staraniom uniwersytecka klinika rozpoczęła diagnostykę i leczenie nowotworów piersi, a także nawiązała kontakty naukowe i praktyczne z ośrodkami ginekologicznymi i onkologiczno-ginekologicznymi w Niemczech i innych krajach Europy.

UJ CM z nagrodą główną Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej
Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018