Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018

"Wybrane zagadnienia z onkologii głowy i szyi. Podręcznik dla lekarzy i studentów" - praca zbiorowa pod redakcją naukową Jana Zapały i Grażyny Wyszyńskiej-Pawelec, którą opublikowało Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymała jedno z sześciu wyróżnień specjalnych w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia 2018.

Do konkursu przystąpić mogli wszyscy polscy wydawcy, w których ofercie znajdują się książki naukowe, podręczniki akademickie i monografie. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało ponad 120 książek. Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, których pierwsze wydania ukazały się na rynku w roku 2017 i 2018.

Laureatów nagrodzono 18 maja podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2018 w Warszawie.

Książka "Wybrane zagadnienia z onkologii głowy i szyi" jest bogatym źródłem wiedzy onkologicznej przeznaczonej dla studentów medycyny i kierunku lekarsko-dentystycznego, jak również specjalizujących się lekarzy. Zawiera aktualnie obowiązujące wytyczne zarówno Polskiego, jak i Europejskiego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Onkologicznego. Mimo że podręcznik nie omawia całości problemu onkologii głowy i szyi, jest wyjątkowy w piśmiennictwie polskim i godny polecenia.

Medal św. Krzysztofa dla prof. Stanisława Waltosia
Prof. Andrzej Chwalba uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym