Chirurdzy z UJ CM w prestiżowym projekcie Innovations in Surgery

I Katedra Chirurgii Ogólnej UJ Collegium Medicum, jako jedyna polska klinika, została włączona do prestiżowej światowej grupy klinik chirurgicznych współpracujących w ramach międzynarodowego projektu Innovations in Surgery. Zainicjowany i prowadzony przez amerykańską klinikę Cleveland Clinic projekt polega na regularnej wymianie wiedzy i doświadczeń, m.in. w ramach comiesięcznych wideokonferencji.

Poza Cleveland Clinic w projekt zaangażowane są także inne znakomite amerykańskie kliniki chirurgiczne: Mayo Clinic, Harvard University, John Hopkins, Columbia University, Mount Sinai New York.

Podczas pierwszej wideokonferencji, która odbyła się 1 lutego, pracownicy katedry dyskutowali na temat bieżących problemów chirurgii małoinwazyjnej i metabolicznej z kolegami z zagranicznych klinik, takich jak: John Hopkins, Cornell, Columbia University czy King’s College.

Kierowana przez prof. Piotra Richtera I Katedra Chirurgii Ogólnej UJ CM jest jedyną polską i jedną z nielicznych europejskich klinik stale współpracującą z najlepszymi amerykańskimi uniwersytetami w ramach projektu Innovations in Surgery. Nawiązanie współpracy było możliwe  m.in. dzięki zaangażowaniu dr. hab. Tomasza Roguli, prof. UJ, wieloletniemu profesorowi Cleveland Clinic, który od listopada 2018 r. jest również pracownikiem krakowskiej jednostki.

Wybitni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu START FNP

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ