Prestiżowe wyróżnienie dla dr. hab. Michała Pędziwiatra, prof. UJ

Dr hab. Michał Pędziwiatr, prof. UJ z Kliniki Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich II Katedry Chirurgii UJ CM otrzymał stypendium Internationales Gaststipendium - prestiżowe wyróżnienie Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii (Deutsche Gesselschaft für Chirurgie).

Nagroda przyznawana jest od 1994 i co roku otrzymuje ją maksymalnie dwóch chirurgów spoza Niemiec, w wieku 30-40 lat, którzy wyróżniają się działalnością kliniczną, naukową i organizacyjną. Stypendium w wysokości 5000 euro umożliwia odbycie kilkutygodniowego stażu w jednym z wiodących ośrodków chirurgicznych w Niemczech.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 28 marca 2019 r. podczas 136. Kongresu Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii w Monachium.

Wybitni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu START FNP

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ