Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ

1 września przewodnictwo nad Samorządem objęła Magdalena Herman, studentka Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Rola ta została jej powierzona przez przedstawicieli wszystkich wydziałów oraz kierunków międzywydziałowych na posiedzeniu Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, które odbyło się w czerwcu.

Magdalena Herman wraz ze stworzonym przez nią Zarządem, nowo wybranymi Wydziałowymi Radami oraz wszystkimi innymi organami Samorządu Studentów UJ będzie przez następne dwa lata reprezentować społeczność studentów naszego uniwersytetu.

Zmiana władz samorządu stanowi okazję do złożenia podziękowań dla ustepującej przewodniczącej - Katarzyny Jedlińskiej i kierowanemu przez nią Zarządowi, których kadencja przypadła na pełen wyzwań okres w historii Uniwersytetu. Jako członkom wspólnoty studenckiej UJ przyszło im stanąć w obliczu wyzwań związanych z toczącą się w Ukrainie wojną. Przybyszom zza wschodniej granicy okazali wsparcie, pomoc i serce. Wielokrotnie publicznie wyrażali swoje zdanie, mówiąc, że nie ma wśród społeczności studenckiej zgody na żaden akt przemocy i nienawiści. Wraz z władzami UJ wypracowali wiele rozwiązań, które wsparły uchodźców i dały im azyl w murach naszej Alma Mater, ale także w naszym mieście.

Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu

Naukowiec oraz studenci z UJ stypendystami fundacji Fulbrighta

Polsko-francuska współpraca może zrewolucjonizować urotechnologię