Członkowie Rady Uczelni zdecydowali, kto powalczy o fotel rektora UJ

Rada Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego na posiedzeniu 4 kwietnia br. wskazała kandydatów na stanowisko rektora UJ na kadencję 2024-2028. Następcę profesora Jacka Popiela poznamy za 3 tygodnie. Wcześniej profesorowie ubiegający się o to stanowisko wezmą udział w debacie z przedstawicielami społeczności akademickiej najstarszej polskiej uczelni.

Zgodnie z § 29 ust. 4 Statutu UJ to Rada Uczelni wskazuje kandydatów na rektora po uzyskaniu opinii Senatu UJ. Po przedstawieniu swoich kandydatur i odbyciu indywidualnych rozmów ze wszystkimi osobami zgłoszonymi przez grupy elektorów do Uczelnianej Komisji Wyborczej Rada Uczelni podjęła uchwały, zgodnie z którymi na kandydatów wskazuje:

• prof. dr. hab. Armena Edigariana,
  • prof. dr. hab. Tomasza Grodzickiego,
  • prof. dr. hab. Piotra Jedynaka,
  • prof. dr hab. Dorotę Malec.

Kandydaci na rektora wskazani przez Radę Uczelni będą uczestniczyć w spotkaniu wyborczym zorganizowanym na terenie uczelni. Spotkanie z elektorami i innymi członkami wspólnoty uczelni zaplanowane jest wstępnie na 17 kwietnia. Wybór rektora UJ na kadencję 2024-2028 odbędzie się podczas zebrania Kolegium Elektorów 25 kwietnia.

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami kandydatów na rektora UJ oraz ich programami, które dostępne są na stronie uj.edu.pl/wybory-2024.

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka