Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

W Auditorium Maximum UJ odbyło się spotkanie kandydatów na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2024–2028 z elektorami i innymi członkami wspólnoty uczelni. Prof. Armen Edigarian, prof. Tomasz Grodzicki, prof. Piotr Jedynak i prof. Dorota Malec, którzy zostali wskazani przez Radę Uczelni jako kandydaci na ten urząd, odpowiadali na liczne pytania zebranych i przedstawili kluczowe punkty swoich programów wyborczych. Wyboru rektora dokonają elektorzy 25 kwietnia.

Spotkanie prowadził prof. Marek Drewnik, przewodniczący Kolegium Elektorów UJ. Kandydaci na rektora najstarszej uczelni w Polsce odpowiadali na pytania, wśród których najczęściej pojawiały się kwestie większego stopnia umiędzynarodowienia uczelni i podnoszenia jakości kształcenia. Obecni na sali przedstawiciele studentów w swoich pytaniach dopytywali się głównie o możliwości zwiększenia dostępności miejsc w akademikach.

Małopolskie Centrum Biotechnologii świętuje 10-lecie powstania

Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka