Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce

Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce

21.01.2016
Francesco Gubinelli, student Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (WBBB) Uniwersytetu Jagiellońskiego, został laureatem konkursu Interstudent 2015 dla najlepszych zagranicznych studentów kształcących się na polskich uczelniach.
więcej o Student UJ najpopularniejszym studentem zagranicznym w Polsce
Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"
osiągnięcie

Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"

04.01.2016
Artykuł naukowców z Instytutu Nauk o Środowisku UJ dotyczy roli procesów oddechowych chrząszczy w ochronie tych owadów przed szkodliwymi roztoczami.
więcej o Odkrycie biologów z UJ w czasopiśmie "Evolution"
Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej

Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej

11.12.2015
Dr hab. Rafał Syska z Katedry Historii Filmu Powszechnego Instytutu Sztuk Audiowizualnych Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego został powołany na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Kultury Filmowej (NCKF) z siedzibą w Łodzi. Swoje obowiązki zacznie pełnić od 1 stycznia 2016 roku.
więcej o Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej
Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego

Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego

11.12.2015
W czwartek w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie 11 polskich naukowców zostało wyróżnionych tytułem VIPI - Very Important Polish Innovator, którzy z sukcesami komercjalizują wyniki prowadzonych przez siebie badań naukowych. W gronie laureatów znalazł się dr Tomasz Skalski z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego
Biolog molekularny z UJ nagrodzony międzynarodowym grantem

09.12.2015
8 grudnia 2015 r. Europejska Organizacja Biologii Molekularnej (EMBO) przyznała nagrody EMBO Installation Grants. Wśród nagrodzonych jest dr Sebastian Glatt z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ.
więcej o Biolog molekularny z UJ nagrodzony międzynarodowym grantem