Badacz z WBBiB UJ laureatem międzynarodowego konkursu Mozart

21.10.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło 3. listę rankingową w dwustronnym konkursie Mozart na polsko-austriackie projekty badawcze, który jest przeprowadzany we współpracy z agencją Austrian Science Fund (Fonds zur Förderung der wissenschaftlichen Forschung - FWF). Kolejnym laureatem został dr Krzysztof Szade z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ).
więcej o Badacz z WBBiB UJ laureatem międzynarodowego konkursu Mozart
osiągnięcie mobilna

Badacze z UJ z Nagrodami Naukowymi "Polityki"

20.10.2020
Już po raz dwudziesty przyznane zostały Nagrody Naukowe "Polityki", którymi honorowani są młodzi naukowcy wyróżniający się wartościowym wzorem kariery budowanej na przekór popkulturowym trendom. Wśród pięciorga laureatów znaleźli się naukowcy z UJ - dr Katarzyna Jaśko i dr Krzysztof Szade. Nagrodę finałowa otrzymał dr Aleksander Grabiec. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, społeczne, nauki o życiu, ścisłe i techniczne.
więcej o Badacze z UJ z Nagrodami Naukowymi "Polityki"

Badaczka z UJ CM kolejną laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

09.10.2020
Dr Veronika Aleksandrovych z Katedry Patofizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii "Naukowiec przyszłości".
więcej o Badaczka z UJ CM kolejną laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

Lek. Agata Kłosowicz zrealizuje projekt w Harvard Medical School

08.10.2020
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła drugą edycję Programu im. prof. Franciszka Walczaka, w ramach którego polscy naukowcy i lekarze wyjadą na staże do najlepszych ośrodków medycznych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wśród siedemnastu laureatów konkursu znalazła się Agata Kłosowicz z Kliniki i Katedry Dermatologii UJ Collegium Medicum.
więcej o Lek. Agata Kłosowicz zrealizuje projekt w Harvard Medical School

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla
dr. Przemysława Grudnika

06.10.2020
Dr Przemysław Grudnik z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii Naukowiec Przyszłości. Kapituła konkursu nagrodziła jego badania nad molekularnymi mechanizmami kontrolującymi proces syntezy białek oraz nad strukturami enzymów zaangażowanych w procesy nowotworowe.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla
dr. Przemysława Grudnika