Badacz z UJ wśród laureatów konkursu Solar-Driven Chemistry

17.01.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) poinformowało, że prof. Wojciech Macyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazł się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć Solar-Driven Chemistry. Wspólnie z badaczami z Finlandii i Niemiec zrealizuje projekt "Inżynieria granic międzyfazowych materiałów półprzewodników dla wysoko selektywnych transformacji chemicznych indukowanych światłem".
więcej o Badacz z UJ wśród laureatów konkursu Solar-Driven Chemistry
osiągnięcie

Zespoły badawcze z UJ nagrodzone w międzynarodowym konkursie

19.12.2019
Narodowe Centrum Nauki poinformowało, że 2 zespoły badawcze z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) znalazły się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć JPND (EU Joint Programme - Neurodegenerative Disease Research).
więcej o Zespoły badawcze z UJ nagrodzone w międzynarodowym konkursie
osiągnięcie mobilna

Student UJ CM nagrodzony w konkursie na innowacje w kardiologii

17.12.2019
Tomasz Pulanecki, student Wydziału Lekarskiego UJ CM, zwyciężył w konkursie Digital Health "Application of 3D printing, augmented reality/virtual reality in cardiology, interventional cardiology and cardiovascular imaging" zorganizowanym w ramach konferencji New Frontiers in Interventional Cardiology. Uczestniczyli w nim młodzi lekarze i inżynierowie biomedyczni zainteresowani innowacyjnymi rozwiązaniami w medycynie.
więcej o Student UJ CM nagrodzony w konkursie na innowacje w kardiologii
osiągnięcie

Kilkadziesiąt małych grantów NCN dla uniwersyteckich badaczy

04.12.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało drugie listy rankingowe konkursu Miniatura 3. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona laureatów dołączyło 29 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają ponad 1 mln zł na realizację działań naukowych takich jak badania wstępne, badania pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Kilkadziesiąt małych grantów NCN dla uniwersyteckich badaczy
osiągnięcie

Fizyk z UJ uczestnikiem prestiżowego amerykańskiego grantu

26.11.2019
Międzynarodowe konsorcjum Quantum Information Structure of Spacetime otrzymało prestiżowy grant w wysokości ponad 2 mln dolarów z amerykańskiej Fundacji Johna Templetona. Jednym z głównych wykonawców w projekcie i zarazem jedynym polskim naukowcem w grupie badawczej jest dr Jakub Mielczarek z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Fizyk z UJ uczestnikiem prestiżowego amerykańskiego grantu