Uroczyste przejęcie funkcji i obowiązków przez władze Uniwersytetu Jagiellońskiego nowej kadencji 2016-2020

Na spotkanie, które odbyło się 31 sierpnia w Librarii Collegium Maius UJ, przybyły władze rektorskie i dziekańskie mijającej oraz nowej kadencji. Zgromadzonych powitał rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który swój urząd będzie piastował przez kolejne cztery lata.

Dzisiejsza uroczystość wynika z normalnego biegu spraw na uczelni. Nadal pozostajemy przecież wspólnotą, środowiskiem akademickim. Zmieniają się kadencje, universitas pozostaje - powiedział rektor.

Na swoich stanowiskach na następną kadencję pozostaną także - prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel i prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.

Nowym prorektorem UJ ds. dydaktyki od 1 września będzie prof. Armen Edigarian, który przejmie stanowisko od prof. Andrzeja Mani. Prof. Tomasz Grodzicki zastąpi dotychczasowego prorektora ds. Collegium Medicum prof. Piotra Laidlera, a prof. Dorota Malec przejmie od prof. Marii-Jolanty Flis obowiązki prorektora ds. rozwoju.

Zmiany nastąpią także we władzach dziekańskich UJ. Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji od jutra będzie prof. Jerzy Pisuliński (zastąpi prof. Krystynę Chojnicką), dziekanem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej prof. Ewa Gudowska-Nowak (obejmie obowiązki po prof. Andrzeju Warczaku), dziekanem Wydziału Matematyki i Informatyki prof. Włodzimierz Zwonek (zastąpi prof. Armena Edigariana), dziekanem Wydziału Chemii prof. Piotr Kuśtrowski (zastąpi prof. Grażynę Stochel), dziekanem Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej dr hab. Piotr Jedynak, prof. UJ (zastąpi  dr. hab. Jacka Ostaszewskiego, prof. UJ), dziekanem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych prof. Zdzisław Mach (obejmie obowiązki po prof. Bogdanie Szlachcie), dziekanem Wydziału Lekarskiego prof. Maciej Małecki (zastąpi prof. Tomasza Grodzickiego).

Swoje funkcje przez kolejną kadencję pełnić będą:

• dziekan Wydziału Filozoficznego prof. Jarosław Górniak,
  • dziekan Wydziału Historycznego prof. Jan Święch,
  • dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ,
  • dziekan Wydziału Polonistyki prof. Renata Przybylska,
  • dziekan Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi prof. Małgorzata Kruczek,
  • dziekan Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii prof. Zbigniew Madeja,
  • dziekan Wydziału Farmaceutycznego dr hab. Jacek Sapa, prof. UJ,
  • dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Tomasz Brzostek.

Po otrzymaniu okolicznościowych dyplomów ustępujący i obejmujący nowe funkcje prorektorzy i dziekani dokonali wpisów do księgi pamiątkowej.

Zmieniają się kadencje, universitas pozostaje

rektor UJ prof. Wojciech Nowak

W zamykającym spotkanie przemówieniu rektor prof. Wojciech Nowak powiedział, że nadchodzące cztery lata zapewne będą pełne wyzwań, ale nie ma wątpliwości, że będzie to dobry czas dla uniwersytetu. Podziękował za pracę dotychczasowym prorektorom i dziekanom. Zostawiliście trwały ślad w uniwersyteckiej rzeczywistości - powiedział. Osobom wybranym do władz na kadencję 2016-2020 gratulował wyboru i zaufania, jakim zostali obdarzeni przez społeczność akademicką UJ. To ogromne zobowiązanie, ale jestem przekonany, że zostanie wypełnione - dodał.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej