Uroczystości

Uznany urolog z najwyższym odznaczeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego

28.06.2024
Prof. Shahrokh Shariat, uznany w Europie i na świecie chirurg i specjalista w dziedzinie urologii, został uhonorowany złotym medalem Plus ratio quam vis – najważniejszym odznaczeniem nadawanym przez najstarszą polską uczelnię. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się 27 czerwca w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uznany urolog z najwyższym odznaczeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego
Odnowienie doktoratu prof. Piotra Sztompki

24.06.2024
24 czerwca w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Piotra Sztompki – światowej sławy socjologa, wykładającego na Uniwersytecie Jagiellońskim od 1967 roku, profesora honorowego UJ, byłego prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego, autora licznych książek i artykułów socjologicznych tłumaczonych na wiele języków.
więcej o Odnowienie doktoratu prof. Piotra Sztompki
Prof. Maria Flis uhonorowana medalem "<span lang='la'>Plus Ratio Quam Vis</span>"

Prof. Maria Flis uhonorowana medalem "Plus Ratio Quam Vis"

24.06.2024
21 czerwca w auli Collegium Novum odbyła się uroczystość wręczenia srebrnego medalu "Plus Ratio Quam Vis" prof. Marii Flis, wybitnej socjolożce, antropolożce i badaczce kultury, prorektor ds. rozwoju UJ w latach 2012-2016, dziekan Wydziału Filozoficznego w latach 2008-2012.
więcej o Prof. Maria Flis uhonorowana medalem "Plus Ratio Quam Vis"
Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania

24.06.2024
Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego obchodzi w 2024 roku Jubileusz 60-lecia. Patronat honorowy obchodów jubileuszowych objęli: JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dr hab. Jacek Popiel oraz Prezydent Miasta Krakowa dr Aleksander Miszalski. Uroczystością wieńczącą obchody Jubileuszu była uroczysta akademia, która odbyła się 22 czerwca 2024 roku w Auli Collegium Novum. Wstępem wprowadzającym w uroczysty nastrój był występ Stypendystów krakowskiej Fundacji Pro Musica Bona - Yehudy Prokopowicza – fortepian i Doroty Pałki – klarnet.
więcej o Stowarzyszenie Absolwentów UJ świętuje 60-lecie powstania
Prof. Halina Kurek uhonorowana medalem Plus ratio quam vis

20.06.2024
W poniedziałek w auli Collegium Novum odbył się uroczysty jubileusz 50-lecia pracy naukowej prof. Haliny Kurek, wybitnej językoznawczyni od początku kariery akademickiej związanej z Uniwersytetem Jagiellońskim. Podczas tej wyjątkowej okazji jubilatce wręczony został srebrny medal Plus ratio quam vis. Najważniejsze uniwersyteckie odznaczenie złożył na jej ręce rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Prof. Halina Kurek uhonorowana medalem Plus ratio quam vis