Uroczystości

Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz

02.02.2024
6 maja 1964 roku ekspozycję muzealną w Collegium Maius zwiedzili pierwsi goście oprowadzeni przez samego twórcę Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i pomysłodawcę jego aranżacji prof. Karola Estreichera młodszego. W związku ze zbliżającą się 60. rocznicą tego zdarzenia, w czwartek 1 lutego w murach najstarszego budynku uniwersyteckiego w Polsce odbyła się inauguracja wydarzeń jubileuszowych.
więcej o Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz
Opłatek środowiska akademickiego Krakowa [ZDJĘCIA]

20.12.2023
20 grudnia na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego Krakowa. To wyjątkowe wydarzenie, którego integralnymi częściami są wspólne kolędowanie oraz składanie życzeń, znalazło stałe miejsce w kalendarzu uroczystości najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Opłatek środowiska akademickiego Krakowa [ZDJĘCIA]
Koncert jubileuszowy Chórów Akademickich UJ

25.11.2023
W piątek 24 listopada o 18:00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbył się specjalny koncert z okazji jubileuszu chórów Uniwersytetu Jagiellońskiego, objęty patronatem honorowym rektora UJ prof. Jacka Popiela. Słuchacze mogli zapoznać się z szeregiem utworów z różnych epok i stylów muzycznych w wykonaniu trzech uniwersyteckich chórów.
więcej o Koncert jubileuszowy Chórów Akademickich UJ
Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej
uroczystość

Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej

14.11.2023
We wtorek 14 listopada odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ zwołane z okazji Święta Edukacji Narodowej, które upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i Europie. Uroczystość pierwotnie miała odbyć się w październiku, ale z przyczyn niezależnych od Uniwersytetu Jagiellońskiego wydłużyły się procedury wyłaniania osób, którym miały zostać w tym roku przyznane medale i odznaczenia państwowe.
więcej o Pracownicy UJ uhonorowani z okazji Święta Edukacji Narodowej
Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Szkołach Doktorskich UJ
uroczystość

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Szkołach Doktorskich UJ

13.11.2023
9 listopada w auli Collegium Novum spotkali się doktoranci ze wszystkich szkół działających w Uniwersytecie Jagiellońskim: Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Obecni byli nie tylko doktoranci rozpoczynający naukę, ale także absolwenci tych szkół.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Szkołach Doktorskich UJ