Uroczystości

Święto Edukacji Narodowej na UJ

14.10.2019
W rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i powołanej uchwałą Sejmu 14 października 1773 roku, dzień tej obchodzony jest w Polsce jako Święto Edukacji Narodowej.
więcej o Święto Edukacji Narodowej na UJ
mobilna

Sto lat orientalistyki na UJ

14.10.2019
14 października w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczysta inauguracja konferencji naukowej “Languages and Civilisations. Oriental Studies in Cracow 1919–2019”. Szczególny charakter konferencji podkreśla fakt, że organizujący ją Instytut Orientalistyki UJ obchodzi w tym roku setną rocznicę swego powstania. Podczas uroczystości obecni byli nie tylko uczeni z całego świata, ale też dyplomaci reprezentujący kraje Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
więcej o Sto lat orientalistyki na UJ
relacja uroczystość sport

11.10.2019
11 października, w przeddzień setnej rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła się dwudniowa konferencja zatytułowana „Olimpizm Polski”. Spotkaniu towarzyszyło wręczenie medali „Kalos Kagathos”, przyznawanych wybitnych polskim sportowcom, którzy zdobyli uznanie, dokonując szczególnych osiągnięć także poza sportem.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki

07.10.2019
7 października w auli w Auditorium Maximum UJ odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Studentów-seniorów najstarszej polskiej uczelni powitali rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz kierownik Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ewa Piłat.
więcej o Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki
uroczystość

Jubileusz wybitnego znawcy prawa administracyjnego [ZDJĘCIA]

03.10.2019
"Fenomen prawa administracyjnego" to tytuł księgi jubileuszowej dedykowanej prof. Janowi Zimmermannowi, wieloletniemu pracownikowi naukowemu Wydziału Prawa i Administracji UJ i sędziemu Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku. Monografię przygotowali jego współpracownicy, uczniowie i przyjaciele. Uroczystość odbyła się 3 października w Collegium Maius.
więcej o Jubileusz wybitnego znawcy prawa administracyjnego [ZDJĘCIA]