UJ zacieśnia współpracę z czeską uczelnią

03.12.2018
W dniach 29–30 listopada delegacja UJ pod przewodnictwem prorektora ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisława Kistryna odwiedziła Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu. W rozmowach uczestniczyli również dyrektor Małopolskiego Centrum Biotechnologii prof. Kazimierz Strzałka i pełnomocnik rektora UJ ds. inicjatyw proinnowacyjnych dr hab. Andrzej Adamski.
więcej o UJ zacieśnia współpracę z czeską uczelnią
Prof. Dariusz Dudek w gronie najczęściej cytowanych naukowców

03.12.2018
W tegorocznym rankingu Clarivate Analytics - prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata - znalazły się nazwiska sześciu polskich naukowców. Jednym z wyróżnionych jest prof. Dariusz Dudek, kierownik II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego.
więcej o Prof. Dariusz Dudek w gronie najczęściej cytowanych naukowców
Studenci z całej Polski nagrodzili dziennikarzy i ludzi mediów

01.12.2018
Małgorzata Szejnert, współtwórczyni "Gazety Wyborczej" i opiekunka oraz mentorka reportażystów młodego pokolenia, odebrała główną nagrodę 12. plebiscytu MediaTory. Studenci dziennikarstwa z całej Polski wyróżnili ją za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy. Podczas sobotniej gali w Auditorium Maximum UJ poznaliśmy także laureatów w pozostałych 8 kategoriach.
więcej o Studenci z całej Polski nagrodzili dziennikarzy i ludzi mediów
Gala Laurów Uniwersyteckich w Krakowie
relacja

Gala Laurów Uniwersyteckich w Krakowie

01.12.2018
Uniwersytet Jagielloński po raz pierwszy był gospodarzem Gali Laurów Uniwersyteckich, wspólnego przedsięwzięcia wszystkich studentów uniwersytetów klasycznych w Polsce.
więcej o Gala Laurów Uniwersyteckich w Krakowie
Promocje doktorskie W. Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie W. Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

30.11.2018
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Uroczystość odbyła się 29 listopada 2018 roku w auli Collegium Novum. 9 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie W. Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii