nominacje i promocje

17.05.2018
15 maja odbyły się promocje habilitacyjne Wydziału Historycznego oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Uroczystości w auli Collegium Maius przewodniczył rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
prof. Wojciech Nowak. Siedmioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziałów: Historycznego oraz Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ
73 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie

73 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki

17.05.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki 14. edycji najpopularniejszych konkursów - Opus i Preludium. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają w nich ponad 46,6 mln zł na realizację 73 projektów badawczych.
więcej o 73 granty we flagowych konkursach Narodowego Centrum Nauki
Promocje habilitacyjne W. Filologicznego i W. Polonistyki
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne W. Filologicznego i W. Polonistyki

17.05.2018
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Polonistyki, które odbyły się 15 maja 2018 roku w auli Collegium Maius. 10 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Filologicznego i W. Polonistyki
KRASP interweniuje w sprawie wydarzeń na szczecińskiej uczelni

15.05.2018
W ubiegły piątek na Uniwersytecie Szczecińskim, bez zgody rektora, interweniowała policja. W związku z tymi wydarzeniami przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) prof. Jan Szmidt skierował list do premiera RP Mateusza Morawieckiego, w którym zwrócił uwagę, że polskie prawo zapewnia uczelniom autonomię we wszystkich obszarach ich działania oraz wolność prowadzenia badań naukowych.
więcej o KRASP interweniuje w sprawie wydarzeń na szczecińskiej uczelni
Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017
nagrody

Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017

14.05.2018
14 maja 2018 r. w auli Collegium Novum tytułem Małopolanina Roku 2017 uhonorowano dwie osoby szczególnie zasłużone dla regionu: arcybiskupa prof. Marka Jędraszewskiego, oraz arcybiskupa prof. Grzegorza Rysia. Tytuł Człowieka Roku 2017 otrzymali Zofia Romaszewska i Andrzej Wielowieyski.
więcej o Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017