Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ
uroczystość

Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ

09.03.2018
Profesor Joseph Schatzker odebrał 9 marca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczony polskiego pochodzenia jest cieszącym się wielkim uznaniem na całym świecie ortopedą i traumatologiem. Poprzez swoją działalność został na trwałe doceniony i zapamiętany przez rodzime środowisko ortopedyczne jako promotor zarówno współczesnej wiedzy, jak i twórca podstawy pod późniejsze sukcesy na tym polu.
więcej o Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ
Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne
nominacje i promocje

Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne

07.03.2018
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 7 marca 2018 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 54 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest ośmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne

07.03.2018
7 marca podpisany został list intencyjny w sprawie nawiązania formalnej współpracy między Uniwersytetem Jagiellońskim a będącą ramieniem ONZ Światową Organizacją Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organization - WIPO) oraz Urzędem Patentowym RP.
więcej o Na WPiA UJ uruchomione zostaną nowe studia w zakresie prawa własności intelektualnej i nowych technologii
Krzysztof Swół jednym z najlepszych trenerów Małopolski 2017 roku

Krzysztof Swół jednym z najlepszych trenerów Małopolski 2017 roku

06.03.2018
22 lutego podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali obrad Urzędu Miasta w Krakowie rozstrzygnięty został XXIII Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2017.
więcej o Krzysztof Swół jednym z najlepszych trenerów Małopolski 2017 roku
Delegacja z Iranu z wizytą na UJ

06.03.2018
6 marca Uniwersytet Jagielloński gościł w swoich murach delegację z Imam Khomeini International University w Iranie. Przybyłych naukowców przyjął w swoim gabinecie rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Delegacja z Iranu z wizytą na UJ