Kongres ESFRI na Uniwersytecie Jagiellońskim

20.06.2017
W dniach 19-21 czerwca w Krakowie odbywa się kongres Europejskiego Forum Strategicznego Infrastruktur Badawczych (European Strategic Forum on Research Infrastructures - ESFRI). Uczestnicy ESFRI to eksperci mianowani przez ministrów ds. badań i rozwoju z państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych. Ich spotkania odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu polityki w zakresie infrastruktur badawczych w Europie.
więcej o Kongres ESFRI na Uniwersytecie Jagiellońskim
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

20.06.2017
Sinologia to kierunek dla tych, którzy chcą połączyć w przyszłości pasję z pracą zawodową. Studia te są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chcą rozwinąć swoje zainteresowania kulturą Dalekiego Wschodu, jak i dla tych, którzy chcą znajomość języka chińskiego wykorzystać w pracy zawodowej.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Profesor Aleksander Krawczuk obchodzi 95. urodziny

19.06.2017
7 czerwca nestor polskich badaczy starożytności profesor Aleksander Krawczuk obchodził jubileusz 95. urodzin. Z tej okazji 13 czerwca odwiedziła dostojnego Jubilata delegacja Wydziału Historycznego UJ na czele z dziekanem prof. Janem Święchem.
więcej o Profesor Aleksander Krawczuk obchodzi 95. urodziny
ERASMUS+ Staff Training Week 2017

19.06.2017
W dniach 19–23 czerwca Dział Współpracy Międzynarodowej UJ jak co roku zaprosił pracowników administracyjnych partnerskich uniwersytetów do debaty na temat rozwoju współpracy międzynarodowej oraz innych aspektów związanych ze współdziałaniem uczelni. W wydarzeniu wziąć mogli udział pracownicy szkół wyższych z krajów należących do Unii Europejskiej, a także tych, które należą do programów ERASMUS+ KA103 i KA107.
więcej o ERASMUS+ Staff Training Week 2017
Sesja chirurgii na żywo z Katedry Urologii CM UJ

19.06.2017
Podczas 47. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego, najważniejszej w Polsce konferencji naukowej poświęconej urologii, która w tym roku odbywa się w dniach od 19 do 21 czerwca w Katowicach, prawie tysiąc urologów z Polski i ze świata rozmawia o problemach współczesnej urologii. Nowością tej edycji Kongresu jest transmisja zabiegów operacyjnych przeprowadzanych jednocześnie z dwóch ośrodków urologicznych: Kliniki Urologii CM UJ w Krakowie oraz Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Miejskiego w Toruniu.
więcej o Sesja chirurgii na żywo z Katedry Urologii CM UJ