Z papieru do pliku. Jak digitalizowane są zbiory Biblioteki Jagiellońskiej

19.05.2017
Przez dwa dni wszyscy chętni mogli zwiedzać pracownie i magazyny Biblioteki Jagiellońskiej, które na co dzień są niedostępne dla osób postronnych. Drzwi jednej z najstarszych i największych polskich bibliotek otwarte zostały 18 i 19 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
więcej o Z papieru do pliku. Jak digitalizowane są zbiory Biblioteki Jagiellońskiej
Promocje habilitacyjne WCh i WBBiB
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne WCh i WBBiB

19.05.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Chemii i Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, które odbyły się 16 maja 2017 roku w auli Collegium Maius. 8 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne WCh i WBBiB
Jagiellońskie Okno na Chiny
relacja

Jagiellońskie Okno na Chiny

19.05.2017
Od 18 do 19 maja br. w Bibliotece Jagiellońskiej odbywa się Seminarium Sinologiczne „Jagiellońskie Okno na Chiny”. Zorganizował je Zakład Japonistyki i Sinologii Instytutu Orientalistyki Wydziału Filologicznego UJ i Koło Naukowe Sinologów UJ. Wykłady koncentrują się na literaturze chińskiej.
więcej o Jagiellońskie Okno na Chiny
Natalia Sołżenicyna gościła na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Natalia Sołżenicyna gościła na Uniwersytecie Jagiellońskim

18.05.2017
Z wdową po wybitnym rosyjskim pisarzu i przewodniczącą propagującej twórczość noblisty Fundacji Aleksandra Sołżenicyna spotkał się rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Następnie w auli Collegium Maius UJ Natalia Sołżenicyna wygłosiła wykład, w którym przybliżyła studentom postać swojego męża.
więcej o Natalia Sołżenicyna gościła na Uniwersytecie Jagiellońskim
Nowoczesny sprzęt do ratowania małych pacjentów z wadami serca

18.05.2017
Pracownia Hemodynamiczna Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu otrzymała nowy angiograf, który umożliwi bezpieczniejsze i dokładniejsze diagnozowanie wad serca u małych pacjentów. Aparat zakupiono dzięki dotacji z programu Polkard Ministerstwa Zdrowia, środkom własnym placówki oraz wsparciu Fundacji "O zdrowie dziecka".
więcej o Nowoczesny sprzęt do ratowania małych pacjentów z wadami serca