Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego przeprowadzili pionierską operację

28.04.2017
Nowatorska operacja usunięcia węzłów chłonnych w nowotworze męskich zewnętrznych narządów płciowych z dostępem przez kończynę dolną odbyła się w ubiegłą środę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Skomplikowany zabieg trwał 3 godziny, a przeprowadził go zespół profesora Piotra Chłosty, kierownika Oddziału Klinicznego Urologii i Urologii Onkologicznej.
więcej o Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego przeprowadzili pionierską operację
WZiKS UJ: 3 kierunki z certyfikatem "Studia z Przyszłością"

28.04.2017
Zarządzanie kulturą i mediami (studia I stopnia), polityka społeczna (studia I i II stopnia) i psychologia społeczna (studia jednolite magisterskie) - to kierunki prowadzone na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ), które uzyskały certyfikaty "Studia z Przyszłością". Organizatorem merytorycznym konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
więcej o WZiKS UJ: 3 kierunki z certyfikatem "Studia z Przyszłością"
Nowoczesne techniki leczenia chorób piersi

28.04.2017
Już po raz drugi w ośrodku Breast Unit w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zorganizowano ogólnopolskie warsztaty "Chirurgia onkoplastyczna i rekonstrukcyjna u kobiet z rakiem piersi", na których zaprezentowano najnowsze techniki chirurgii piersi, jakie wykonuje się obecnie na świecie.
więcej o Nowoczesne techniki leczenia chorób piersi
Uniwersytet Jagielloński na targach przemysłowych Hannover Messe 2017

27.04.2017
24 kwietnia rozpoczęło się jedno z największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów przemysłowych - Hannover Messe 2017 (Międzynarodowe Targi Innowacji Technologii Przemysłowych w Hanowerze). Podczas wydarzenia zaprezentowane zostanie ok. 200 polskich firm oraz 27 krajowych technologii opracowanych przez krajowe jednostki naukowe w tym innowacyjne rozwiązania Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet Jagielloński na targach przemysłowych Hannover Messe 2017
Promocje doktorskie Wydziału Historycznego
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Historycznego

27.04.2017
Prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Historycznego. Uroczystość miała miejsce 24 kwietnia 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. Siedmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Historycznego