Nowy Szpital Uniwersytecki już na półmetku

15.12.2016
Trwa budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego - kompleksu budynków, które powstają na 15-hektarowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Prace budowlane powinny zakończyć się w kwietniu 2019 roku. Generalnym wykonawcą robót jest konsorcjum firm Warbud SA (lider), VAMED Standortentwicklung und Engineering GmbH&CO KG i Porr Polska SA. Planowana wartość inwestycji wynosi ponad 1,2 miliarda złotych.
więcej o Nowy Szpital Uniwersytecki już na półmetku
Wręczenie odznaczeń państwowych działaczom opozycji demokratycznej z okresu PRL
uroczystość

Wręczenie odznaczeń państwowych działaczom opozycji demokratycznej z okresu PRL

14.12.2016
Uroczystość odbyła się 14 grudnia, dzień po 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w sali Senackiej Collegium Novum UJ. Odznaczenia nadał prezydent RP Andrzej Duda za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.
więcej o Wręczenie odznaczeń państwowych działaczom opozycji demokratycznej z okresu PRL

14.12.2016
Spotkanie odbyło się 13 grudnia na Wydziale Polonistyki UJ w auli przy ul. Grodzkiej 64. Zaprezentowane zostały podręczniki i publikacje naukowe, których autorami są pracownicy i współpracownicy Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie.
więcej o Promocja publikacji wydanych przez pracowników Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie
Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki
osiągnięcie

Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki

13.12.2016
111 studentów i 18 doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe na rok akademicki 2016/2017. Jak poinformował w komunikacie resort nauki, stypendium wynosi 15 tys. zł w przypadku studentów oraz 25 tys. zł w przypadku doktorantów. Wypłaci je jednorazowo uczelnia.
więcej o Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki
Udane występy studentek UJ w kadrze futsalu

13.12.2016
Reprezentacja Polski w futsalu wygrała rozgrywany w dniach 9-11 grudnia w Ostrawie Turniej Państw Wyszehradzkich. W kadrze wystąpiło 5 zawodniczek występujących na co dzień w drużynie AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego: bramkarka Karolina Klabis, grająca z opaską kapitana Justyna Maziarz, a także Magdalena Knysak, Kinga Wilk i Natalia Sitarz.
więcej o Udane występy studentek UJ w kadrze futsalu