Wyniki sortowane według etykiety: relacja

Czy istnieją czarne dziury?
relacja

Czy istnieją czarne dziury?

13.01.2016
Na takie pytanie starał się odpowiedzieć dr Patryk Mach z Zakładu Teorii Względności i Astrofizyki UJ podczas wykładu, który odbył się 12 stycznia w ramach cyklu popularyzatorskiego „Bliżej Nauki" organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
więcej o Czy istnieją czarne dziury?
Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"
relacja

Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"

13.01.2016
12 stycznia 2016 r. przebywający z oficjalną wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim ambasador Irlandii w Polsce dr Gerard Keown wygłosił w Collegium Novum wykład zatytułowany The Global Island – Ireland's Place in a Changing World. Spotkanie było częścią organizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Cyklu „Jagiellońskie Spotkania Dyplomatyczne".
więcej o Ambasador Irlandii gościem „Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych"
Czy mnich ubiera się u Prady?
relacja

Czy mnich ubiera się u Prady?

17.12.2015
11-13 grudnia 2015 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha" w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja buddologiczna zorganizowana przez trzy koła naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Czy mnich ubiera się u Prady?

10.12.2015
9 grudnia 2015 roku w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się gościnny wykład prof. Johna J. Mearsheimera, niezwykle wpływowego, acz kontrowersyjnego teoretyka stosunków międzynarodowych z Uniwersytetu w Chicago, zatytułowany Why the West – Not Putin – Is Responsible for the Ukraine Crisis.
więcej o Zmagania Zachodu z Rosją. Gościnny wykład kontrowersyjnego amerykańskiego uczonego
Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego

Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego

09.12.2015
„Twoja wiedza jest niczym, jeśli nie staje się udziałem innych" - słowa tej łacińskiej sentencji (Scire tuum nihil est, nisi te scire hoc sciat alter) znalazły się na okolicznościowym medalu, który prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Andrzej Białas wręczył rektorowi UJ prof. Wojciechowi Nowakowi, wiceprezydent miasta Krakowa Elżbiecie Koterbie i byłemu wojewodzie małopolskiemu Jerzemu Millerowi.
więcej o Dwa wieki Towarzystwa Naukowego z Uniwersytetem Krakowskim połączonego