Zakończono budowę kompleksu Paderevianum II UJ

17.09.2015
W lipcu zakończyła się budowa dwóch budynków Paderevianum II UJ. Przez dwa kolejne miesiące doposażano budynki w sprzęt dydaktyczny, w tym też czasie przeprowadzano docelowych użytkowników. Aktualnie proces inwestycyjny jest już zakończony, a z końcem 30 września br. zamknięciu ulegnie również projekt unijny, w ramach którego finansowano realizację tego zadania.
więcej o Zakończono budowę kompleksu Paderevianum II UJ
Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej
wydarzenie kulturalne

Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej

17.09.2015
Do 17 października br. w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (BJ) można zwiedzać wystawę "Lettra - Kraków 2015 / znak i litera / od grafiki do książki". Eksponowane na niej są grafiki i książki artystyczne autorstwa 26 zaproszonych artystów, których liczba odpowiada ilości znaków w alfabecie łacińskim. Inspiracją dla artystów biorących udział w wystawie są litera lub znak.
więcej o Wystawa grafik i książek artystycznych w Bibliotece Jagiellońskiej
Światowi eksperci kulinarni z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Światowi eksperci kulinarni z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

16.09.2015
16 września 2015 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej, którzy po raz pierwszy w 90-letniej historii tej instytucji goszczą z oficjalną wizytą w Polsce.
więcej o Światowi eksperci kulinarni z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.09.2015
Prof. Henning Dralle, wybitny badacz i chirurg światowego formatu, przyjaciel Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał tytuł doktora honoris causa najstarszej polskiej uczelni. Niemiecki uczony dzięki swym osiągnięciom naukowym i chirurgicznym zdobył szerokie i powszechne uznanie w skali międzynarodowej. Uroczystość odbyła się w środę 16 września br. w auli Collegium Maius.
więcej o Prof. Henning Dralle doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.09.2015
W organizowanym corocznie rankingu Quacquarelli Symonds, uznanej na świecie brytyjskiej firmy zajmującej się edukacją i studiami zagranicznymi, Uniwersytet Jagielloński zajął drugie miejsce wśród polskich uczelni.
więcej o Uniwersytet Jagielloński jedną z sześciu polskich uczelni w rankingu QS University Rankings