Nominacje i promocje

Promocje doktorskie i habilitacyjne w czasie pandemii [ZDJĘCIA]

Promocje doktorskie i habilitacyjne w czasie pandemii [ZDJĘCIA]

16.07.2020
Spondeo ac polliceor - sentencja ta ponownie zabrzmiała 10 lipca w auli Collegium Novum podczas pierwszej uroczystej promocji doktorskiej Wydziału Polonistyki. Dziś z kolei w Collegium Maius dyplomy odebrali nowi doktorzy habilitowani Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Pierwotnie te uroczystości miały odbyć się wiosną. Przyczyną ich odwołania była epidemia koronawirusa.
więcej o Promocje doktorskie i habilitacyjne w czasie pandemii [ZDJĘCIA]
Nominacje profesorskie dla naukowców z UJ

Nominacje profesorskie dla naukowców z UJ

06.03.2020
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 4 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 76 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się czworo naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nominacje profesorskie dla naukowców z UJ
Naukowcy z UJ wybrani na nowych członków krajowych PAN

Naukowcy z UJ wybrani na nowych członków krajowych PAN

18.12.2019
38 członków rzeczywistych i 51 członków korespondentów wyłoniło obradujące na 140. sesji w Warszawie Zgromadzenie Ogólne Polskiej Akademii Nauk. Wśród nowych członków krajowych PAN znalazło się siedmioro uczonych związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim.
więcej o Naukowcy z UJ wybrani na nowych członków krajowych PAN
Nowo mianowani profesorowie odebrali akty nominacyjne

Nowo mianowani profesorowie odebrali akty nominacyjne

16.12.2019
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 12 grudnia br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 81 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest dwóch naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowo mianowani profesorowie odebrali akty nominacyjne
Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów

Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów

07.11.2019
68 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki odebrało z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy akty nominacyjne. Wśród nowo mianowanych profesorów jest prof. Marek Drewnik, dyrektor Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się w środę 6 listopada w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów