Osiągnięcia

Fizyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem <span lang='en'>ERC Advanced Grant</span>

Fizyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem ERC Advanced Grant

19.06.2024
Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC), wykorzystując dodatkowe środki w ramach konkursu ERC Advanced Grant 2023, sfinansuje badania prof. Karola Życzkowskiego z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, który uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 2,25 mln euro na realizację projektu pt. "Typical and Atypical structures in quantum theory (TAtypic)". ERC Advanced Grant to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów grantowych w Europie, w którym doświadczeni naukowcy o uznanym dorobku ubiegają się o granty na ambitne projekty badawcze. Wyniki uzyskiwane w trakcie realizacji takich projektów często prowadzą do przełomowych odkryć naukowych.
więcej o Fizyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem ERC Advanced Grant
Naukowcy z UJ wśród laureatów konkursu <span lang="en">FIRST TEAM</span> FENG

Naukowcy z UJ wśród laureatów konkursu FIRST TEAM FENG

18.06.2024
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki 1. naboru wniosków w działaniu FIRST TEAM finansowanym z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Finansowanie otrzyma 27 projektów, w tym 5 z UJ. Dr Sylwii Bobis-Wozowicz, dr. Michałowi Silarskiemu, dr. hab. Przemysławowi Grudnikowi, prof. Przemysławowi Spurkowi oraz dr. hab. Bartoszowi Zielińskiemu, prof. UJ przyznano ponad 17,5 mln zł.
więcej o Naukowcy z UJ wśród laureatów konkursu FIRST TEAM FENG
Jeszcze więcej grantów NCN dla badaczy z UJ

12.06.2024
Narodowe Centrum Nauki poinformowało, że dzięki zwiększeniu w 2024 r. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego budżetu tej instytucji o kwotę 200 milionów zł, możliwe stało się sfinansowanie wszystkich projektów badawczych, które znalazły się na listach rezerwowych w konkursach OPUS 25, PRELUDIUM 22, MAESTRO 15 i SONATA BIS 13. Oznacza to, że szansę na zrealizowanie swoich projektów otrzymało kolejnych 26 naukowców z UJ.
więcej o Jeszcze więcej grantów NCN dla badaczy z UJ
Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych

24.05.2024
W piątek 24 maja Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 26 i SONATA 19. Finansowanie otrzymało 17 projektów zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 24, które znalazły się liście rezerwowej. Zwiększenie liczby grantów było możliwe dzięki podwyższeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego budżetu Centrum o 200 mln złotych.
więcej o Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych
Studenci WMiI UJ triumfatorami konkursu im. Józefa Marcinkiewicza

24.05.2024
Wielkim sukcesem zakończył się udział studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w LXVII edycji konkursu im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki, w którym zdobyli aż trzy nagrody oraz siedem wyróżnień. Konkurs jest organizowany od 1957 r. przez Toruński Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
więcej o Studenci WMiI UJ triumfatorami konkursu im. Józefa Marcinkiewicza