Wydarzenia kulturalne

Koncert Chórów Akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego

17.06.2024
15 czerwca w auli Collegium Novum odbył się koncert Chórów Akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego wieńczący sezon artystyczny 2023/2024. Koncert był znakomitą okazją do złożenia podziękowań prorektor UJ prof. Dorocie Malec za opiekę nad chórami sprawowaną z ramienia władz uczelni w dobiegającej końca kadencji.
więcej o Koncert Chórów Akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego
Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

23.04.2024
19 kwietnia odbył się koncert z udziałem Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu oraz Chórów Akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego. Punktem kulminacyjnym było wykonanie utworu "Gloria" Francisa Poulenca.
więcej o Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny
W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

14.03.2024
Tylko przez dwa najbliższe tygodnie będzie można podziwiać wystawę manuskryptów muzycznych pochodzących ze zbiorów dawnej Pruskiej Biblioteki Państwowej w Berlinie oraz Biblioteki Jagiellońskiej. Z okazji przypadającej 22 kwietnia trzechsetnej rocznicy urodzin wielkiego filozofa Immanuela Kanta tegoroczna wystawa, która towarzyszy 28. Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena, zorganizowana została pod hasłem "Beethoven i filozofowie".
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"
Uniwersytecki Koncert Noworoczny

15.01.2024
Podczas koncertu, który odbył się w Auditorium Maximum, społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego świętowała nadejście Nowego Roku. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wyśmienitej muzyki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Camerata Jagellonica", Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki" oraz Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Wykonawcy wystąpili pod batutą Janusza Wierzgacza, któremu gospodarz wieczoru rektor UJ prof. Jacek Popiel wręczył prezent w postaci miniaturowej repliki berła rektorskiego.
więcej o Uniwersytecki Koncert Noworoczny
W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

07.12.2023
"Zakończenie Roku Kopernika post scriptum" brzmiał tytuł spotkania, które 6 grudnia zorganizowano w Librarii Collegium Maius. Mimo że ostatnim punktem uświetniających 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma było wrześniowe wmurowanie tablicy w sieni Muzeum UJ, środowym wydarzeniem dopisano artystyczny dodatek. Jego głównym punktem było odsłonięcie portretu Kopernika autorstwa krakowskiego malarza Władysława Szyszki.
więcej o W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika