23.06.2010
Polska Akademia Umiejętności przyznała prof. dr. hab. Józefowi Dulakowi oraz prof. dr hab. Alicji Józkowicz z Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ Nagrodę im. Tadeusza Browicza za rok 2010, za „oryginalne i nowatorskie badania nad rolą oksygenazy hemowej w mechanizmach powstawania naczyń krwionośnych"
więcej o Prof. Alicja Józkowicz i Prof. Józef Dulak laureatami Nagrody PAU im. Tadeusza Browicza

Profesor Paweł Valde-Nowak laureatem nagrody im. Józefa Kostrzewskiego

22.06.2010
Profesor Paweł Valde-Nowak, wicedyrektor ds. studenckich Instytutu Archeologii UJ i kierownik Zakładu Epoki Kamienia w tym Instytucie został laureatem prestiżowej nagrody im Józefa Kostrzewskiego za rok 2009
więcej o Profesor Paweł Valde-Nowak laureatem nagrody im. Józefa Kostrzewskiego

Uroczystość zakończenia 13. Edycji Szkoły Prawa Niemieckiego UJ

22.06.2010
18 czerwca 2010 roku kilkudziesięciu tegorocznych absolwentów Szkoły Prawa Niemieckiego wraz z absolwentami Szkoły Prawa Polskiego odebrało dyplomy. Uroczystość uświetnił wykład profesora Petera Michaela Hubera, Ministra Spraw Wewnętrznych landu Turyngia na temat "Renesans państwa"
więcej o Uroczystość zakończenia 13. Edycji Szkoły Prawa Niemieckiego UJ

I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym

18.06.2010
Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobyli pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym
więcej o I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Medycznych w Ratownictwie Medycznym

Studentka UJ - Agata Szade - wyróżniona w konkursie "Dziewczyny przyszłości"

17.06.2010
W konkursie ogłoszonym przez redakcję miesięcznika "Elle" oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego - Agata Szade otrzymała specjalne wyróżnienie za udział w projekcie badawczym "Rola oksygenezy chemowej 1 w indukcji progresywnej raka płaskonabłonkowego"
więcej o Studentka UJ - Agata Szade - wyróżniona w konkursie "Dziewczyny przyszłości"