Młody naukowiec z WBBiB UJ laureatem programu "Skills"

03.06.2015
Dr Dominik Czaplicki z Zakładu Biochemii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ uda się na staż do kancelarii prawnej Bonaccord Ecosse Ltd. w Edynburgu. Wyjazd sfinansuje Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, która rozstrzygnęła właśnie 4. edycję programu "Skills". - Mam nadzieję, że zebrane doświadczenia i nowe umiejętności będę w stanie przenieść na grunt naszej uczelni - zapowiada.
więcej o Młody naukowiec z WBBiB UJ laureatem programu "Skills"
Wynalazek naukowców z UJ nagrodzony w konkursie EUREKA! DGP

02.06.2015
W tegorocznej edycji konkursu (rozpoczętej w październiku 2014 r.) internauci wytypowali najlepsze zgłoszone wynalazki. III miejsce przyznano wynalazkowi zgłoszonemu przez Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Wynalazek naukowców z UJ nagrodzony w konkursie EUREKA! DGP
Wiązka elektronów w pierścieniu synchrotronu

02.06.2015
Wykonano kolejny krok milowy w uruchamianiu krakowskiego synchrotronu. Zespół Solaris koordynowany przez dr Adrianę Wawrzyniak doprowadził wiązkę elektronów do pierwszej sekcji w pierścieniu akumulacyjnym (synchrotronie).
więcej o Wiązka elektronów w pierścieniu synchrotronu
Wydział Prawa i Administracji UJ nie ma sobie równych

02.06.2015
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) ponownie zwyciężył w rankingu wydziałów prawa przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Autorzy zestawienia oceniali jednostki prowadzące studia prawnicze w trzech kategoriach: jakość kształcenia, potencjał naukowy i współpraca z zagranicą.
więcej o Wydział Prawa i Administracji UJ nie ma sobie równych
Ukazał się nowy numer kwartalnika "Newsletter"

02.06.2015
Zapraszamy do lektury najnowszego, 55. numeru angielskojęzycznego "Newsletter" (Spring 2015) - wydawanego przez Dział Współpracy Międzynarodowej UJ od 1996 roku.
więcej o Ukazał się nowy numer kwartalnika "Newsletter"