Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Popularne artykuły Popularne artykuły

Popularne wydarzenia

Cykl wykładów popularnonaukowych "Bliżej Nauki"

Cykl wykładów popularnonaukowych "Bliżej Nauki"

XVIII edycja "Bliżej Nauki", cyklu wykładów organizowanych przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, który ma za zadanie promowanie nauki wśród mieszkańców Krakowa, dzielenie się najnowszymi wynikami badań naukowych, uświadamianie społeczeństwa, z jakimi wyzwaniami mierzą się naukowcy, jaki wpływ na otaczający nas świat ma rezultat przeprowadzanych przez nich badań naukowych. Najbliższy wykład odbędzie się 7 maja o godz. 18.00
Liczba wyświetleń: 2469
Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"

Wystartowała kolejna edycja miejskiej akcji "Rowerem do pracy"

1 marca br. rozpoczęła się 8. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.
Liczba wyświetleń: 2159
Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Copernicus Festival od lat pokazuje wzajemne przenikanie się kultury i nauki. W tym roku skupimy się na maszynach – przyjrzymy się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie. W ciągu sześciu dni będzie można usłyszeć wykłady wybitnych ekspertów, wziąć udział w angażujących dyskusjach czy warsztatach a także zobaczyć inspirujące filmy i wystawy, nawiązujące do tegorocznego hasła festiwalu.
Liczba wyświetleń: 2078
7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy

7. Letnia Szkoła Analizy Danych i Metod Badań Jakościowych - trwają zapisy

Ideą przyświecającą Letniej Szkole CAQDAS TM jest doskonalenie kompetencji związanych z metodologią prowadzenia badań jakościowych i mieszanych oraz wykorzystanie nowych technologii informatycznych w komputerowej analizie danych jakościowych. 7. edycja Letniej Szkoły odbędzie się w dniach 2-7 września 2024
Liczba wyświetleń: 1776
Kreatywny Kampus - zaproszenie do udziału w konkursie

Kreatywny Kampus - zaproszenie do udziału w konkursie

Twój projekt zaliczeniowy ma potencjał, ale nie wiesz, co zrobić z nim dalej? Piszesz pracę licencjacką, magisterską albo doktorską i masz pomysł na startup lub wynalazek? Masz koncepcję, którą można zmienić w pierwszy milion, ale nie wiesz, od czego zacząć? Jeśli tak, to Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ wraz z Centrum Transferu Technologii CITTRU zapraszają do udziału w konkursie Kreatywny Kampus.
Liczba wyświetleń: 1677
Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

25 kwietnia odbędą się wybory rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2024-2028. Rada Uczelni wskazała jako kandydatów na ten urząd cztery osoby: prof. Armena Edigariana, prof. Tomasza Grodzickiego, prof. Piotra Jedynaka i prof. Dorotę Malec. Kolegium Elektorów UJ zaopiniowało termin i miejsce spotkania kandydatów z elektorami i innymi członkami wspólnoty uczelni. Odbędzie się ono 17 kwietnia o godz. 12.00 w Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33. Spotkanie będzie transmitowane online na kanale UJ live.
Liczba wyświetleń: 1407
Konkurs o Nagrodę im. Stefanii Karoliny Tatarówny

Konkurs o Nagrodę im. Stefanii Karoliny Tatarówny

Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ we współpracy z projektem MINDtheGEPs mają zaszczyt ogłosić konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską uwzględniającą perspektywę gender.
Liczba wyświetleń: 1307
Wspólny koncert chóru <span lang='la'>Camerata Jagellonica</span> oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu

Wspólny koncert chóru Camerata Jagellonica oraz Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu

Głównym punktem artystycznym koncertu będzie wspólne wykonanie "Glorii" Francisa Poulenca. W programie znajdą się także utwory takich kompozytorów jak: Maurice Duruflé, Giovanni Gabrieli i Henryk Mikołaj Górecki. Wstęp wolny.
Liczba wyświetleń: 1224
Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

W roku 2024 mija 60 lat od momentu powstania Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach Jubileuszu odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, z których jedno ma szczególny wymiar historyczny - w dniach od 14 do 15 września odbędzie się pierwszy w historii Zjazd Absolwentów UJ, otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli studia na naszej Uczelni, niezależnie od wydziału czy kierunku.
Liczba wyświetleń: 1219
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 maja przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzień ten obchodzony jest jako Święto UJ. W tym roku uroczystości rozpoczną się 10 maja w Katedrze Wawelskiej, gdzie o godz. 9.00 złożone zostaną wieńce i kwiaty na grobach fundatorów naszej uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.
Liczba wyświetleń: 1209

Widok zawartości stron Widok zawartości stron