перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Absolwenci WPiA UJ z najlepszymi wynikami zdawalności na aplikacje korporacyjne

Ministerstwo Sprawiedliwości po raz 8. podsumowało wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze. Podczas konferencji w podwarszawskim Popowie omówiono wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską i notarialną oraz egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą, które odbyły się 26 września 2015 r. Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji UJ po raz kolejny uzyskali najlepsze wyniki zdawalności na aplikacje korporacyjne.

"Przedstawiona prezentacja wyników egzaminów obejmowała m.in. analizę stopnia trudności pytań i profilu osób przystępujących do egzaminów, wyniki egzaminu na aplikacje absolwentów poszczególnych uczelni wyższych oraz porównanie zdawalności egzaminów przez absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Najlepszą zdawalność w roku 2015, podobnie jak rok wcześniej, osiągnęli absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (74,44%). Drugie w kolejności wyniki odnotowali absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego (60,34%), a następnie absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego (59,13%)" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.

W konferencji uczestniczyli dziekani 30 uniwersytetów i polskich uczelni wyższych prowadzących studia na kierunku prawo. Obecni byli również przedstawiciele Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, samorządu zawodowego adwokackiego, radcowskiego, notarialnego i komorniczego a także członkowie zespołów przygotowujących testy na egzaminy.

Analiza wyników egzaminu na poszczególne aplikacje dostępna jest na stronie resortu sprawiedliwości.

рекомендовано
Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych