перейти до основного змісту

osiągnięcie

Kolejni badacze z uniwersytetu bliżej stypendiów ERC

01.08.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki 2. edycji konkursu Uwertura na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC). Wśród laureatów znaleźli się dr Błażej Nikiel-Wroczyński z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz dr Piotr Micek z Wydziału Matematyki i Informatyki, którzy będą prowadzić badania w Holandii i Niemczech.
Читати ще o Kolejni badacze z uniwersytetu bliżej stypendiów ERC
Reprezentanci UJ najlepsi wśród drużyn z Polski w konkursie IMC

01.08.2018
W dniach 22-28 lipca w Błagojewgradzie odbyła się 25. edycja prestiżowego konkursu International Mathematics Competition for University Students (IMC) organizowanego przez University College London i Uniwersytet Amerykański w Bułgarii. W zawodach rywalizowało 351 uczestników z ponad 110 uczelni. Wśród polskich drużyn najwyższe miejsce zajęli matematycy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Reprezentanci UJ najlepsi wśród drużyn z Polski w konkursie IMC
Przy Wydziale Chemii powstanie centrum badawczo-rozwojowe

31.07.2018
Laboratorium innowacyjnych technologii, którego budowa przy ul. Gronostajowej ruszy jeszcze w tym roku, powstanie dzięki niemal 18 mln zł unijnego dofinansowania. Nie zabraknie w nim najbardziej nowoczesnego sprzętu do eksperymentów, który będzie sukcesywnie kupowany przez najbliższe 2 lata dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Читати ще o Przy Wydziale Chemii powstanie centrum badawczo-rozwojowe
Studenci UJ CM zapłacą mniej za wypożyczenie miejskich rowerów

31.07.2018
Dzięki umowie podpisanej między operatorem krakowskich rowerów miejskich Wavelo a władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum studenci będą mogli korzystać z miejskich jednośladów na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach. Zamiast standardowej stawki 0,16 zł za minutę jazdy zapłacą zaledwie 6 groszy. Program ma charakter pilotażowy i zacznie obowiązywać od najbliższej środy.
Читати ще o Studenci UJ CM zapłacą mniej za wypożyczenie miejskich rowerów
W wieku 75 lat odeszła profesor Maria Dzielska

31.07.2018
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 30 lipca 2018 roku zmarła Maria Dzielska - profesor zwyczajny Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Historyk i filolog klasyczny, światowej sławy badaczka dziejów i kultury Grecji i Rzymu w okresie późnego antyku i wczesnych dziejów Bizancjum.
Читати ще o W wieku 75 lat odeszła profesor Maria Dzielska