перейти до основного змісту

uroczystość

Pierwsza taka wystawa na świecie

16.04.2018
„Geografia polska i geografowie w latach II wojny światowej” to nowa uniwersytecka wystawa, którą razem zorganizowały Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, Muzeum UJ i Polskie Towarzystwo Geograficzne. Jej wernisaż odbył się 16 kwietnia br. w Ogrodzie Profesorskim Collegium Maius.
Читати ще o Pierwsza taka wystawa na świecie
Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ
relacja

Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ

16.04.2018
16 kwietnia 2018 r. w Auditorium Maximum UJ odbyła się konferencja „Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój” poświęcona problematyce edukacji włączającej w szkolnictwie wyższym. W wydarzeniu uczestniczyli liczni przedstawiciele nauki, a także świata biznesu, w tym Kapituły Biznesu UJ, zgodnie z założeniem, że następstwem dobrego kształcenia powinno być zatrudnienie.
Читати ще o Równe szanse osób niepełnosprawnych w centrum uwagi na UJ
Archeolodzy z UJ wiedzą coraz więcej na temat starożytnego miasta Pafos

16.04.2018
Naukowcy z Zakładu Archeologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego podsumowali 7. kampanię badawczą Paphos Agora Project, która dotyczyła przede wszystkim wykopów oraz badań nieinwazyjnych na samej agorze - rynku starożytnej stolicy Cypru i na wielu wybranych obszarach Parku Archeologicznego. Te ostatnie były prowadzone nie tylko z użyciem metody magnetycznej, ale też prospekcji georadarem.
Читати ще o Archeolodzy z UJ wiedzą coraz więcej na temat starożytnego miasta Pafos
Promocje doktorskie Wydziału Historycznego
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Historycznego

16.04.2018
Profesor Dorota Malec, prorektor ds. rozwoju, przewodniczyła promocjom doktorskim Wydziału Historycznego. Uroczystość miała miejsce 12 kwietnia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. Siedmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie Wydziału Historycznego
Zmiana na stanowisku dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

13.04.2018
Informujemy, że z dniem 12 kwietnia 2018 roku Barbara Bulanowska została odwołana ze stanowiska dyrektora SPZOZ Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jednocześnie informujemy, że z dniem 13 kwietnia 2018 r. Marcin Jędrychowski został powołany do pełnienia obowiązków dyrektora SPZOZ Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Читати ще o Zmiana na stanowisku dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie