перейти до основного змісту

nagrody i wyróżnienia

Studenci dietetyki UJ CM na podium

20.03.2018
W dniach 16-17 marca br. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym WL UJ CM odbyła się III edycja Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA. W rywalizacji wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Najlepsza okazała się reprezentacja studentów II roku dietetyki studiów licencjackich UJ CM, studenci III roku – zajęli miejsce trzecie.
Читати ще o Studenci dietetyki UJ CM na podium
73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność
uroczystość

73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność

19.03.2018
19 marca 1945 roku w auli Collegium Novum UJ odbyła się pierwsza po zakończeniu okupacji hitlerowskiej inauguracja roku akademickiego. 73 lata później w tym samym miejscu złożono hołd wykładowcom, studentom i organizatorom tajnego nauczania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rocznica ta upamiętniona została także odsłonięciem tablicy pamiątkowej na drugim piętrze tegoż gmachu.
Читати ще o 73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność
Ambasador Pakistanu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Pakistanu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

15.03.2018
15 marca 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Pakistanu w Polsce Shafquat Ali Khan. Dyplomatę przyjął w Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
Читати ще o Ambasador Pakistanu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
W Słowenii odbyła się kolejna konferencja sieci badawczej The Guild

15.03.2018
Prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn i pełnomocnik rektora UJ ds. inicjatyw proinnowacyjnych dr hab. Andrzej Adamski reprezentowali Uniwersytet Jagielloński na konferencji "Spreading Excellence, Enhancing Synergies: Perspectives from South-East Europe", którą w ubiegłą środę zorganizował Uniwersytet w Lublanie we współpracy z siecią The Guild of European Research-Intensive Universities, której nasza uczelnia jest członkiem.
Читати ще o W Słowenii odbyła się kolejna konferencja sieci badawczej The Guild
Nominacje profesorskie dla nauczycieli akademickich UJ
nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla nauczycieli akademickich UJ

14.03.2018
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 14 marca 2018 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 69 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest sześcioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Nominacje profesorskie dla nauczycieli akademickich UJ