перейти до основного змісту

nominacje i promocje

Nowy dyrektor szpitala dziecięcego rozpoczął urzędowanie

07.11.2017
Poprawa pozamedycznej obsługi pacjenta, dalszy rozwój diagnostyki i leczenia, kontynuacja modernizacji szpitala oraz uzyskanie płynności finansowej placówki - to główne punkty programu prof. Krzysztofa Fyderka, nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD). W poniedziałek przejął on kierowanie jednym z największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Funkcję tę będzie sprawować przez najbliższe 6 lat.
Читати ще o Nowy dyrektor szpitala dziecięcego rozpoczął urzędowanie
Porozumienie pomiędzy UJ a wydawnictwem „Charaktery”.  Do wygrania indeksy na psychologię

07.11.2017
Porozumienie, dzięki któremu zwycięzcy Turnieju Wiedzy Psychologicznej będą mogli wygrać trzy indeksy na studia na kierunku psychologia w Uniwersytecie Jagiellońskim, podpisali pod koniec października br. w Collegium Novum prorektor ds. nauki UJ, prof. Armen Edigarian i redaktor naczelny magazynu „Charaktery” Bogdan Białek.
Читати ще o Porozumienie pomiędzy UJ a wydawnictwem „Charaktery”. Do wygrania indeksy na psychologię
Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau
uroczystość

Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau

06.11.2017
Każdego roku 6 listopada społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego z zadumą wspomina rocznicę Sonderaktion Krakau - podstępnej akcji gestapo z 1939 roku, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych, gdzie kilkunastu z nich straciło życie.
Читати ще o Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau
Sukces studentów UJ CM na międzynarodowej konferencji w Serbii

06.11.2017
"Differences in autonomic nervous response between two acute acoustic stress assessed by heart rate variability (hrv) method in group of students" - praca Michała Jurczyka i Andrzeja Boryczko, studentów IV roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, została uznana za najlepszą na sesji plakatowej podczas konferencji Global Students Conference.
Читати ще o Sukces studentów UJ CM na międzynarodowej konferencji w Serbii
Zmarł profesor Walery Pisarek

05.11.2017
Wybitny językoznawca, uznawany za najwyższy autorytet w zakresie kultury języka polskiego, odszedł 5 listopada w Katowicach, gdzie miał wygłosić laudację podczas gali wręczenia tytułów Ambasadora Polszczyzny.
Читати ще o Zmarł profesor Walery Pisarek