Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki

22.11.2017
Profesor Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Polonistyki. Uroczystość miała miejsce 21 listopada 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. Trzynaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki
Odznaka Honoris Gratia dla profesora Alfreda Reronia

21.11.2017
Podczas uroczystego zebrania naukowego Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył prof. Alfredowi Reroniowi odznakę Honoris Gratia przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców. Z wnioskiem o przyznanie medalu wystąpił dr hab. Hubert Huras, prof. UJ, kierownik Kliniki Położnictwa i Perinatologii UJ CM.
więcej o Odznaka Honoris Gratia dla profesora Alfreda Reronia
Sukces studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
osiągnięcie

Sukces studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

20.11.2017
Studenci Informatyki Analitycznej - Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński - zajęli 2-gie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym
więcej o Sukces studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
Ireneusz Białek ze "społecznym Noblem" Ashoki

20.11.2017
Ashoka, największa i najbardziej prestiżowa światowa sieć innowatorów społecznych przyjęła do swojego grona Ireneusza Białka, kierownika Działu ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i prezesa Fundacji Menedżerowie Jutra Moffin. Wcześniej w gremium Ashoka Fellow znaleźli się m.in. twórca Wikipedii, inicjator ruchu Slow Food czy ojciec certyfikatu Fair Trade.
więcej o Ireneusz Białek ze "społecznym Noblem" Ashoki
13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało Diamentowe Granty
osiągnięcie

13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało Diamentowe Granty

20.11.2017
Wszystkim laureatom tegorocznej edycji konkursu serdecznie gratuluję. Uważam, ze jesteście posiadaczami wyjątkowych talentów badawczych, czemu wyraz daliście w zgłoszonych do konkursu projektach badawczych - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas uroczystości wręczenia nagród Diamentowy Grant 2017. To już 6. edycja konkursu, w którym do tej pory nagrodzono 520 młodych naukowców.
więcej o 13 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrało Diamentowe Granty