перейти до основного змісту

nominacje i promocje

Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne

27.10.2017
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 26 października 2017 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 82 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się 10 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne
Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ
wydarzenie kulturalne

Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ

26.10.2017
25 października w auli Collegium Novum UJ odbył się wspólny koncert z udziałem Chóru Kameralnego Uniwersytetu Fryderyka-Aleksandra w Erlangen-Norymberdze pod dyrekcją Juliana Chritopha Tölle, zespołu wokalnego Hertztöne z Erlangen prowadzonego przez Jasmin Steiner oraz Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i przy akompaniamencie Olega Sznicara.
Читати ще o Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ
Fenomen papieża Franciszka
relacja

Fenomen papieża Franciszka

26.10.2017
Organizacja międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej fenomenowi papieża Franciszka „Media-Kultura-Komunikacja", połączyła różnych ludzi, różne instytucje i różne spojrzenia na rzeczywistość. Przygotowały ją wspólnie Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Naczelna Rada Adwokacka. Spotkanie, które odbyło się 26 października br. w auli Collegium Novum UJ, było próbą refleksji naukowej nad fenomenem Jorge Mario Bergoglio, człowieka, który swoim sposobem bycia ujął miliony wierzących i niewierzących na całym świecie.
Читати ще o Fenomen papieża Franciszka
Złoty Skalpel 2017 za wszczepienie biodegradowalnej zastawki

26.10.2017
Prof. Janusz Skalski i dr hab. Tomasz Mroczek, prof. UJ z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie zostali laureatami konkursu Złoty Skalpel organizowanego przez "Puls Medycyny". Ich projekt "Prospektywne badanie kliniczne dotyczące wszczepienia biodegradowalnych, zastawkowych konduitów w pozycję płucną u ludzi" uznano za najbardziej innowacyjne przedsięwzięcie w polskiej medycynie. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w środę w Warszawie.
Читати ще o Złoty Skalpel 2017 za wszczepienie biodegradowalnej zastawki
Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi
uroczystość

Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi

26.10.2017
24 października w Librarii Collegium Maius UJ odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Antonim Cetnarowiczem, byłym kierownikiem Zakładu Historii Powszechnej Nowoczesnej w Instytucie Historii UJ, w trakcie którego wręczono Profesorowi księgę "Europa Środkowa, Bałkany i Polacy".
Читати ще o Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi